Nexus 5X ve iPhone 6s parmak izi okuyucu yarışı

Google’ın orta sınıf akıllı telefonu LG Nexus 5X, parmak izi okuma hızında iPhone 6s’ten daha başarılı

Google, her sene tek akıllı telefon satışa çıkarma alışkanlığını bu yıl bozdu. Metal gövdeli üst sınıf Huawei Nexus 6P ve plastik kasalı orta sınıf LG Nexus 5X, şirketin değişen ürün politikasının eseri.

LG G4’ün Snapdragon 808 işlemcisini ödünç alan Nexus 5X, Snapdragon 210 işlemcili Nexus 6P’nin oyun performansına yetişemeyecek. Cihazın fotoğraf yetenekleri ve Nexus Imprint parmak okuyucusuysa Nexus 6P’den geri kalmıyor.

Nexus 5X’in fotoğraf kalitesini, inceleme fırsatımız olursa yorumlayacağız. Bizler şimdilik, Android M işletim sistemli akıllı telefonun Nexus Imprint parmak izi algılama teknolojisinin hızına odaklandık.

nexus-5x-iphone-6s-parmak-izi-sensoru

Ünlü YouTube yayıncılarından SuperSaf, Nexus 5X’in parmak izi okuma yeteneğini iPhone 6s ile kıyasladı. SuperSaf TV‘de yayımlanan video’da, iPhone 6s’in Touch ID sensörünün Nexus 5X’in gerisinde kaldığı açıkça görülüyor.

Android platformu bu alanda iOS’a bir adım üstünlük sağlamış gibi görünüyor. Şimdi sıra Apple’da. Cupertino’lu şirketin bir sonraki iPhone neslindeki Touch ID’de daha iyi bir iş çıkarması gerekecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.