Nexus 6P’in kendiliğinden çatlayan koruma camı Reddit’te

Nexus 6P kullanıcıları, cihazın koruma camlarının kendiliğinden çatlamasından şikayetçi

Teknoloji tutkunları, büyük ekranlı ve ince akıllı telefonların peşindeler. Akıllı telefon üreticileri, taleplere cevap verebilmek adına, ekran boyu 6 inç’i bulan cihazları neredeyse yarım santimetre kalınlıkta üretiyorlar.

nexus-6p-ekrani-ve-arka-cami-kolay-kiriliyor-2

Geniş ekranla video ve oyun keyfini incecik gövdede sunmak, sağlamlıktan ödün vermeyi gerektiriyor. Apple’ın büyük ekranlı ilk iPhone nesli, kolayca yamulmaları dolayısıyla tepki toplamıştı. 4,7 inç iPhone 6 ve 5,5 inç iPhone 6 Plus’ın bükülmesi için ne kadar az güç gerektiğini gösteren yüzlerce “bendgate” videosu, hala YouTube kullanıcılarını hayrete düşürüyor.

iPhone 6’yı tercih edenlerin karşılaştıkları bendgate problemi, Nexus 6P yüzünden Android platformuna taşınmış olabilir. Google ve Huawei’nin ortak çalışması olan Nexus 6P, 5,7 inç 2K AMOLED ekrana sahip olmasına karşın, yalnızca 7,3 mm kalınlıkta alüminyum çerçeveyle korunuyor. Cihazın çerçevesinin kolay büküldüğü ve arka camının kendiliğinden çatladığı iddia ediliyor.

nexus-6p-ekrani-ve-arka-cami-kolay-kiriliyor-3

Akıllı telefon hafifçe büküldüğünde, bu esnemeden zarar gören ilk bileşenler ekran ve arka kamera bölümlerini koruyan dayanıklı camlar. Reddit’te paylaşılan fotoğraflara bakılırsa, cihazın arka kamerasını koruyan dayanıklı cam kendiliğinden çatlamaya oldukça yatkın. Ekran camı rastgele bir anda çatlayan Nexus 6P fotoğrafları da görülüyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.