Nexus Sailfish’in teknik özellikleri AnTuTu ve Geekbench’te görüldü

HTC Nexus Sailfish Android akıllı telefonun LG Nexus 5X'in yerine geçeceği söyleniyor. - CihazTV

HTC’nin geliştirdiği Google Nexus Sailfish akıllı telefonun teknik özellikleri, AnTuTu ve Geekbench test platformlarında görüldü

Google, yeni cihazlarını her yılın son çeyreğinde ortaya çıkarmayı tercih ediyor. Yani şirketin 2016 model Android akıllı telefonlarının ortaya çıkmasına az süre kaldı. HTC’nin geliştirdiği söylenen cihazlardan Nexus Sailfish, AnTuTu ve Geekbench platformlarında test edildi. Cihazın teknik özelliklerini bu sayede öğrenme fırsatı bulduk.

Google Nexus Sailfish teknik özellikleri

HTC'nin ürettiği Google Nexus Sailfish adlı Android 7.0 Nougat akıllı telefonun teknik özellikleri, AnTuTu ve Geekbench'te görüldü - CihazTV

Akıllı telefon, bu senenin en popüler üst düzey mobil işlemcisiyle donatılıyor. Bu işlemci 4 çekirdekli ve 64-bit Qualcomm Snapdragon 820’den başkası değil. Cihazın teknik özellik tablosunda, 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza göze çarpıyor. Bununla birlikte akıllı telefonun 32 GB haricinde 64 veya 128 GB depolama seçenekleri sunma ihtimali çok yüksek.

Google Nexus Sailfish’in pil kapasitesi hakkında yorum yapamıyoruz. Testlerde bu değer belirtilmiyor. Fakat ürünün yüksek çözünürlüklü selfie çekeceğinden emin olabilirciniz. Android 7.0 Nougat işletim sistemli akıllı telefon tam 8 MP çözünürlükte ön kamerayla donatılıyor. AnTuTu’da cihazın 13 MP arka kameraya sahip olduğu yazıyor.

Cihazla resmi olarak tanışmamıza en az 1 ay var

HTC'nin ürettiği Google Nexus Sailfish adlı Android 7.0 Nougat akıllı telefonun teknik özellikleri, AnTuTu ve Geekbench'te görüldü - CihazTV

Yeni nesil Nexus akıllı telefonların tanıtım tarihi henüz netleşmedi. Bununla birlikte, önceki nesil 6P ve 5X’in 29 Eylül’de duyurulduğunu unutmayalım. Eğer Google geleneklerini değiştirmediyse, cihazların tasarımı, teknik özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi Eylül ayında ilan edilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here