Nintendo Switch tanıtıldı, işte detayları

Nintendo Switch tanıtıldı, işte detayları

Bizler Nintendo NX’i beklerken Japon firma bir sürpriz yaptı. Karşınızda firmanın şaşırtıcı modüler tasarımlı yeni oyun konsolu Nintendo Switch.

Yaklaşık bir buçuk yıldır teknoloji dünyasında adını duyduğumuz Nintendo NX, beklentilerin aksine gerçek çıkmadı. Nintendo, yeni bir oyun konsolu tanıttı ama konsolun adı NX değil, Nintendo Switch oldu. Değiştirmek anlamına gelen Switch kelimesinin karşılığını fazlasıyla verecek gibi görünen yeni nesil oyun konsolu, hem televizyon karşısında hem de mobil olarak oyun oynamanıza imkan tanıyacak. Bugüne kadar piyasaya çıkan oyun konsolları arasındaki en modüler tasarımı yansıtan Nintendo Switch, 3DS benzeri kartuşlarla oyun oynatacak.

Nintendo’nun yeni konsolu, donanım gücünü Pascal mimarili özel bir NVIDIA Tegra yongasetinden alacak. Bu yongasetinin tam olarak ne kadar güçlü olduğu şimdilik bilinmiyor ama, bugüne kadar Tegra platformunu daha çok tabletlerde, akıllı telefonlarda ve akıllı otomobillerde görmeye alışmıştık.

Gelelim Nintendo Switch için heyecanlananları bekleyen oyunlara. Yapılan açıklamalara göre Activision, Atlus, Bethesda, Capcom, EA, Epic Games, Konami, PlatinumGames, Square Enix, Take-Two ve Ubisoft gibi oyun dünyasına yön veren dev oyun üreticileri dahil birçok firma Switch’e destek verecek. Bunun yanı sıra Mario, Mario Kart, Zelda ve benzeri klasik başlıklar yine bu konsolda ön planda olacak.

Nintendo Switch 2017 yılının Mart ayında piyasada olacak. Bu konsol muhtemelen ülkemizde satışa çıkamayacak.

12 minik fotoğrafla Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch ve kullanım şekilleri:

Nintendo Switch

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here