Şampiyonlar Ligi Finali, 360 derece canlı yayında

Real Madrid ve Atletico Madrid’in mücadele edeceği UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı, Nissan aracılığıyla 360 derece canlı yayında izlenecek

Nissan yenilikçi ve eğlenceli yönünü ön plana çıkartarak bu yılki UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ne damga vuruyor. Nissan, dünyanın en büyük spor etkinliği kapsamında Madrid sokaklarında taraftarların yaşadığı duygu selini gerçek zamanlı olarak kaydeden dünyanın ilk YouTube canlı 360 derece yayınını yarattı.

Türünün tek örneği olan FINAL 360 derece yayını, Nissan’ın YouTube kanalından yayınlanacak ve 28 Mayıs 2016’da Milano’da gerçekleşecek UEFA Şampiyonlar Ligi finali sırasında yaklaşık 180 milyon futbolsevere ulaşacak. Televizyonlarda gösterilmeyen duygu seli ve heyecanı akıllı telefonlar üzerinden taraftarlara aktaran FINAL 360°, aynı anda Milano ve Madrid’de olmanın tek yolu.

Nissan Europe Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jean-Pierre Diernaz yaptığı değerlendirmede, “Real Madrid ve Atletico Madrid arasında gerçekleşecek olan UEFA Şampiyonlar Ligi Finali çerçevesinde sahada yaşanan heyecan tamamen yeni bir boyut kazanıyor. Nissan mühendisleri etkinliğin tam ortasında bulunup yenilikçi 360° canlı görüntü teknolojisini kullanarak YouTube üzerinden futbolseverlere daha önce hiç yaşanmamış bir deneyim yaşatacak. YouTube üzerinden 360° derece yayın, spor dünyasında bir ilk olma özelliğini taşıyor” dedi.

Nissan, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'ni 360 derece canlı yayında sunacak.

Tamamen yeni bir uygulama olan YouTube üzerinden 360° video yayını, film yapımcılığında son derece yenilikçi bir teknik. 360° videolar farklı yönleri eşzamanlı olarak kayda alan çok yönlü kameralar kullanılarak yapılıyor. Yaratılan sanal gerçeklik sayesinde izleyiciler kendini görüntünün içindeymiş gibi hissediyor. Görüntünün ikinci bir ekrandan izlenmesi durumunda izleyen akıllı telefon veya tabletinin yönünü görmek istediği yöne doğru çeviriyor. Nissan, bu yılki UEFA Şampiyonlar Ligi final izleyicilerinin yüzde 50’sinin ellerindeki ikinci bir cihazdan bu görüntüleri de izleyeceğini öngörüyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ni 360 derece canlı yayında izlemek için ne yapmalıyız?

Görüntüleri elde etmek için muhabirler, Madrid sokaklarında taraftarların heyecanını kaydedecek. Prodüksiyon ise bu görüntüleri bir araya getirerek tek bir görüntü üretip 360° deneyimi yaşatacak.

Söz konusu duygu seli heyecana ortak olmak için 28 Mayıs 2016 tarihinde Nissan’ın YouTube kanalını izleyin.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+,YouTube ve Instagram‘da takip edin.