NVIDIA Quadro GP100 tanıtıldı

NVIDIA Quadro GP100, üst düzey iş istasyonları için resmi olarak tanıtıldı. İşte Quadro GP100 özellikleri.

NVIDIA Quadro GP100 ekran kartı, SOLIDWORKS World etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı. Şirket, bununla beraber Pascal tabanlı diğer Quadro ekran kartlarını da lanse etti.

Quadro GP100, gerçekten yüksek performansa ihtiyaç duyan iş istasyonlarında kullanılmak için geliştirildi. HBM2 ve NVLINK teknolojilerini bünyesinde barındıran ekran kartı, adından da anlaşılabileceği üzere GP100 GPU‘sunu kullanıyor.

NVIDIA Quadro GP100

3584 Cuda çekirdeği ve 15.3 milyar transistörü bünyesinde barındıran ekran kartında, 16 GB HBM2 VRAM yer alıyor. Üzerinde 4x DisplayPort 1.4 ve 1x DVI-D girişlerinin yer aldığı ekran kartında 8-pinlik tek güç konnektörü bulunuyor.

Ekran kartıyla ilgili en etkileyici şeylerden biri de NVLINK arayüzü. Tesla P100 PCI-e modellerinde dahi yer almayan bu teknoloji, çift karta destek veren yapısıyla kullanıcıların RAM havuzundan daha fazla istifade etmelerini sağlıyor.

Mart ayı itibarıyla satılmaya başlanacak NVIDIA Quadro GP100 modelinin fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here