Obi Worldphone SF1 ve SJ1.5 Türkiye’de satışa çıkıyor

Apple’ın eski CEO’su John Sculley’in yeni akıllı telefonu Obi Worldphone, Türkiye’de satışa çıkıyor

Obi Worldphone’un bugün gerçekleşen basın toplantısında, SF1 ve SJ1.5 akıllı telefon modelleri tanıtıldı. Apple ve Pepsi-Cola’nın eski CEO’su John Sculley’in şirketi Obi Worldphone’un akıllı telefonları, yine eski Apple tasarımcısı Robert Brunner’in kurduğu Ammunition Design Group tarafından dizayn edildi.

obi-worldphone-generali

23 Kasım’dan itibaren Türk tüketicisinin beğenisine sunulacağı duyurulan Obi SF1 ve SJ1.5, yüksek kalite ve seçkin tasarım sunuyor. Cihazlar ayrıca, Obi akıllı telefonların yatırım ortağı Generali’nin sigortacılık uygulamasını da içeriyor.

Obi Worldphone, Asya ve Afrika ülkelerine ekonomik ve kaliteli akıllı telefonlar sunacak

Obi akıllı telefonları, Qualcomm, Dolby, Sony, Corning Incorporated, Google, MediaTek, Japan Display, Inc. ve Samsung gibi mobil cihaz alanındaki önemli markaları bir araya getiriyor. Obi Worldphone, Türkiye, Hindistan, Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Filipinler, Vietnam ve Kenya’nın da aralarında olduğu ülkelere kaliteli ve ekonomik akıllı telefonlar sunmayı hedefliyor.

Obi WorldPhone SF1 teknik özellikler

obi-worldphone-800-1

Şirketin Türk tüketicisine sunmayı hedeflediği ilk akıllı telefon Obi SF1, sekiz çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 615 mobil işlemciye sahip. Cihazın 5 inç Full HD ekranı Gorilla Glass 4 camla korunuyor. Akıllı telefonun kasası, metal ve fiberglas’ın birleşiminden oluşuyor. SF1, çift SIM ve micro SD desteği sunuyor.

Obi WorldPhone SF1, 13 megapiksel Sony Exmor IMX214 fotoğraf sensörüyle donatılıyor. Faz algılamalı otomatik odaklama teknolojisine sahip arka kamera sayesinde, her türlü ışık şartında hızlı netleme sağlanıyor.

Kamera, biri flaşlı, diğeri flaşsız olmak üzere, iki fotoğrafı hızla çekmek için, Qualcomm® ChromaFlash™ kamera özelliğinden yararlanıyor. Kullanıcılar, Qualcomm® UbiFocus™ kamera özelliği ile resim çekmelerinin ardından, odaklama seçimi yapabiliyorlar. İki fotoğraf çekildikten sonra, kullanıcılar ayrıca, normal dijital zum düzeylerinin ötesindeki bir çözünürlükte, Qualcomm® OptiZoom™ kamera özelliğine sahip düzenli detaylanmış görsellerle zum yapabiliyorlar.

SF1, her yerde eğlenebilmeniz için, cihaz hoparlörleri ve kulaklıkları ile, güçlü ve berrak surround ses sağlayan Dolby Audio™ özelliğine sahip. Dolby Audio, surround ses hoparlörlerinin yerleşimini simüle ederek gerçekçi ses deneyimi sunuyor.

Android Lollipop işletim sistemli ve 3000 mAh bataryalı akıllı telefon, Qualcomm Quick Charge 1.0 teknolojisiyle hızlı şarj imkanı sağlayacak.

Obi Worldpone SJ1.5 teknik özellikler

ObiWorldphone_SJ1.5_05

MediaTek MT6580 dört çekirdekli işlemcili 3G akıllı telefon Obi Worldphone SJ1.5, dörtgen üst kısım ve kavisli alt kısımdan oluşan gövdesiyle sıradışı tasarıma sahip.

2.5D kavisli camla korunan 5 inç 720p IPS ekran, telefonun gövdesiyle birlikte bütünleşiyor. Kolay erişimli ikili SIM yuvası içeren SJ1.5, 16 GB dahili hafıza ve microSD kart yuvasıyla donatılıyor. 5 megapiksel selfie kamerası ve 8 megapiksel OmniVision arka kamera içeren cihaz, 3000 mAh bataryadan güç alıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.