OnePlus Concept One Görünmez Kamera Teknolojisiyle Geliyor

OnePlus firmasının merak uyandıran yeni akıllı telefonu OnePlus Concept One yeni bir videoyla karşınızda. Görünmez kamera teknolojisi bu telefonu farklı kılacak.

CES 2020 dahilinde tanıtılacak birçok akıllı telefon var ve bu cihazlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri OnePlus Concept One olacak gibi görünüyor. Çinli üreticinin yeni akıllı telefonu, sektörde bir ilke imza atmayı hedefliyor. Bugün OnePlus resmi Twitter hesabından paylaşılan bir iletide merak uyandırıcı bir videoyla birlikte “Görünmez Kamera” teknolojisine dikkat çekildi.

İlginizi çekebilir: DxOMark’a Göre En İyi Kameralı Telefonlar

Tweet’te bahsi geçen bu ilginç kamera yapısının arkasında kararabilen LCD ekran teknolojisi olduğu düşünülüyor. McLaren 720S adlı spor otomobilin tavanında da kullanılan bu teknoloji, tek renkli bir LCD ekran olarak nitelendirilebilir.

Aktif haldeyken şeffaf, pasif haldeyken koyu renkli olabilen LCD ekranlı cam sayesinde OnePlus’ın görünmez ana kamera tasarımına yer vereceği tahmin ediliyor. OnePlus Concept One hakkında şimdilik daha fazla bilgi yok. Detaylı bilgiler için 6 Ocak 2020 tarihinden itibaren gözünüz CES 2020 haberlerinde ve Cihaz.TV Haber kategorisinde olsun. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.