OnePlus X orta sınıf Android, metal ve camdan üretildi

OnePlus X, OnePlus 2’nin ekranını büyük bulanlara hitap eden orta sınıf bir Android akıllı telefon

Çinli akıllı telefon geliştiricisi OnePlus, 2015 yılında satışa sunacağı ikinci Android cihazı resmi olarak tanıttı. Şirketin geçtiğimiz yıl OnePlus One ile başlayan serüveni, bu cihazla aynı işlemciyi paylaşan OnePlus X ile devam ediyor.

oneplus-x-tasarim-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-3

OnePlus X, büyük boy akıllı telefon sevmeyenlerin beğenisini toplamayı hedefliyor. Cihazın 7 mm’den ince alüminyum kasası, siyah camla kaplı ve bu gövdeye 5 inç büyüklükte 1080p AMOLED ekran sığdırılıyor.

oneplus-x-tasarim-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-4

Akıllı telefonun kalbinde, 2014 yılının amiral gemisi Android’lerinde gördüğümüz 2,3 GHz 4 çekirdekli 32-bit Qualcomm Snapdragon 801 mobil işlemci yatıyor. 3 GB RAM ve 16 GB dahili hafızayla desteklenen mobil işlemci, 5 megapiksel selfie kamerasını ve 13 megapiksel arka kamerayı yönetiyor.

oneplus-x-tasarim-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-2

OnePlus X, çift SIM desteğini beraberinde getiriyor. SIM yuvalarından biri, 128 GB’a kadar microSD hafıza kartı için kullanılabiliyor. Android 5.1.1 işletim sistemli akıllı telefon, 2525 mAh kapasiteli bataryayla donatılıyor.

Cihaz, 19 Kasım 2015’ten itibaren 249 dolar fiyatla satılacak. OnePlus X’e sahip olmak isteyenlerin öncelikle bir adet davetiye edinmeleri gerekecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.