Philips’in kavisli 34 inç UWQHD monitörü kullanıcıyı sarmalıyor

Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, masaüstü için hazırlanan ilk kavisli ekranı Brilliance Curved UltraWide ile karşınızda

34 inçlik Brilliance Curved UltraWide ekran, kullanıcının son derece sürükleyici ve odaklı bir görüntüleme deneyimlemesini sağlıyor.  Dahili hoparlörlerle geliştirilmiş zengin DTS™, müthiş bir surround ses ile görselleri tamamlıyor. UltraWide ekran ve Quad HD çözünürlüğü, sRGB renk ve  üretkenliği artıran MultiView ile, 34 inçlik bu ekran ofis profesyonellerinin en doğru şekilde görüp düşünmelerine yardımcı olmak için cezbedici kavisler sunuyor.

İyi bir konsantrasyon için kavisli ekran ve sürükleyici ses

Arka plandaki seslerin, çalan telefonların ve gelip geçen insanların gürültüsü nedeniyle,  ofisler, ellerindeki işe tam olarak odaklanmak isteyen masabaşı çalışanları için dikkati dağıtabilecek unsurlarla doludur. Oysa konsantrasyonun bozulmaması için, daha fazla kişisel alan yaratarak kullanıcının çevresinde zarif bir kavis çizen bir monitörden daha iyi bir yol olabilir mi? İşte yeni Brilliance Curved UltraWide ekran, kullanıcıyı, masaüstünün merkezine yerleştiriyor.

Yakından bakıldığında, ekran tamamen masada oturan kişiye odaklanıyormuş algısı oluşuyor. Kavisli şekil, kullanıcıların ekranın kenarlarındaki içeriği görmek için başlarını daha az çevirmeleri gerektiği anlamına geliyor. Uçtan uca cam ve ultra dar çerçeve ise görüntüleme alanını maksimize ederek bu pürüzsüz görünümü daha da iyileştiriyor.

MMD EMEA Bölgesi Ürün Müdürü Artem Khomenko, “Kavisli ekran, görüntü kenarınıı ve pikseli kullanıcıya yaklaştırarak görüntüleme deneyimini daha rahat hale getiriyor. İzleyiciler, masa üstündeki bir ekrana bir televizyona olduğundan daha yakın oturuyorlar, böylece ekran kavisi, dikkat dağıtıcıları asgari düzeyde tutarak çok daha sürükleyici bir çalışma seansı yaratıyor.” diyor.

Bu deneyim, ekranın dahili ses teknolojisiyle, sesi canlandıran DTS™ ses zenginleştirme ile güçlendiriliyor. DTS ile, ekranın dahili hoparlörleri ses çeşitliliğini zenginleştiriyor, netliği iyileştiriyor ve bas surround efektleri geliştiriyor.

Böyle harika görseller ve bu görselleri saran ses sayesinde, kullanıcılar büyülenmeye hazırlıklı olmalılar. Hatta olur da kullanıcıların dikkati dağılırsa bu, ancak ve ancak ekranın büyüleyici görünümünden kaynaklanabilir. Yerküreden ilham alan, parlak, zarif yüzeye sahip ve kaliteli malzemeden üretilen bu ekran, görenleri kendine hayran bırakacak.

philips-BDM3490UC-800-2

Daha fazla üretkenlik için görüntü performansı

34 inçlik yeni Brilliance ekran, yenilikçi kavisli hatlarının yanı sıra, aynı zamanda ekran üzerinde de harika bir performans sunuyor. CrystalClear, UltraWide Quad HD görüntüleme, AH-IPS LCD teknolojisi ve 3440 x 1440 çözünürlük sayesinde görseller mükemmel ve jilet gibi keskin. Ekran, bir milyardan fazla renk arasında ayrım yaparak her geçişin süper akıcı olmasını sağlıyor. Aynı zamanda % 99 sRGB renk desteği de sağlıyor– bu da, farklı uygulamalar ve cihazlarda renk doğruluğunu korumak için şart.

UltraWide 21:9 format sayesinde, çoklu görev yürütmelerle geçen yoğun bir gün boyunca yayılacak bol alan var. Örneğin kullanıcılar, pencereler arasında sürekli gidip gelmeden karşılaştırmaları yan yana görüntüleyebilirler ve ekran, MultiView ile olduğu gibi çoklu bölümlere ayrıldığında bile, yorulmadan konsantre olmak için metin ve rakamları süper yüksek kontrast ile görüntüleyebilirler. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar çoklu cihazlarla bağlantı kurarak ve yan yana içerik görüntüleyerek karmaşık çoklu görev yürütmesi çok daha kolay bir hale geliyor.

Philips Akıllı Teknolojiler sayesinde görüntü performansı daha da fazla destekleniyor, bütün bunlar, kullanıcılara mümkün olan en iyi görüntüleme deneyimini sunma sözünün bir parçası. SmartContrast, en iyi dijital görüntü ve videolar için kontrastı güçlendirmek üzere renkleri otomatik olarak ayarlıyor ve arka aydınlatmanın yoğunluğunu kontrol ediyor. Hatta günlük ofis uygulamaları ve daha düşük enerji tüketimi için ideal görüntüleme sunmak üzere özel bir Ekonomi modu bile var. SmartResponse ise tepki sürelerini otomatik olarak oyun ya da film gibi uygulamaların gerekliliklerine uydurarak titreşimsiz, gecikmesiz ya da hayalet görüntüler olmadan sunulmasını sağlıyor.

Kolayca bağlayın ve keyfini çıkarın

Yeni ekranda, profesyoneller için işi kolaylaştıracak bütün bağlantı seçenekleri mevcut: Maksimum görseller için DisplayPort ve HDMI 2.0, mobil içeriğin keyfini büyük ekranda çıkarmak için MHL teknolojisi ve hızlı veri transferleri ve akıllı telefon şarjı için USB 3.0.

Philips’in kavisli yeni UltraWide LCD ekranı, Kasım 2015 sonundan itibaren 1135 USD (KDV hariç) fiyatından piyasada bulunabilecek.

Philips BDM3490UC/00 ekran teknik özellikleri

 • Panel tipi: AH-IPS LCD
 • Aydınlatma teknolojisi: W-LED
 • Panel ölçüsü: 34,1 inç (86,7 cm)
 • Etkin alan: 798,2 mm x 334,8 mm
 • Çözünürlük: 3440 x 1440 @ 60 Hz
 • Renk derinliği: 1,07 milyar renk (8-bit + FRC)
 • Görüntüleme açısı: 172° yatay  / 178° dikey
 • Parlaklık: 300 cd/m²
 • MultiView: PiP/PbP, aynı anda 2 cihaza bağlanabilme
 • MHL: 1080p @ 60 Hz
 • Bağlantı: 4 x USB 3.0, DisplayPort 1,2, HDMI 2.0, HDMI 1.4 (MHL), pc ses girişi, kulaklık çıkışı

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.