PlayStation 5 Geliştirici Kiti Bir Kez Daha Sızdırıldı

Oyun tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği PlayStation 5 geliştirme kitiyle ikinci kez görüntülendi. Cihazın tasarımı ilgi çekici.

Sony firmasının sabırsızlıkla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 geçtiğimiz haftalarda geliştirici kitiyle internet aleminde kendini göstermişti. Yapılan bu sızıntı paylaşım büyük olay yaratmış, sıradışı tasarım herkesin dikkatini çekmişti. Bugün ikinci kez sızdırılan geliştirici kiti artık bu tasarımda olduğunu netleştirdi diyebiliriz. PlayStation 5’in bizler tarafından kullanılacak hali böyle bir tasarımla gelir mi bilemiyoruz ama eğer böyle bir tasarım gerçek olursa radikal değişime hazır olmak gerekiyor.

İlginizi çekebilir: 3000 TL PC Toplama Tavsiyeleri

Ekranınızda görmekte olduğunuz bu fotoğrafları paylaşan kişi “Ben sadece temizlikçiyim, lütfen fotoğrafları paylaşmayın.” mesajını verdi. Bu sarkastik mesaj tabii ki teknoloji tutkunlarının paylaşım isteğini ateşledi ve fotoğraflar gündemin üst sıralarına taşındı.

Fotoğraflarda dikkat çeken bir başka detay da PS5 devkit’in kontrolörüydü. PlayStation 4’ün gamepad’inin neredeyse aynısı olduğu dikkat çeken bu kontrolör “Acaba yeni PS ile gamepad aynı mı kalacak?” sorusunu akıllara getirdi. Sony’nin PlayStation 5’i 2020 yılının son çeyreğinde tanıtması bekleniyor. Şimdilik bu konsolun hangi özelliklere sahip olacağı ise maalesef bilinmiyor.