Poco X2 120 Hz Ekran ve 64 MP Kamerayla Çok Yakında Tanıtılacak

Xiaomi’den ayrılan Poco firması Poco X2 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Firma resmi duyurusunu Twitter hesabından yaptı.

Pocophone F1 şüphesiz ki piyasadaki en iyi fiyat/performans telefonlarından biri. 2018 yılında piyasaya çıkmış olmasına rağmen bu telefon halen kendi fiyat aralığındaki tüm akıllı telefonlara iddialı bir şekilde kafa tutmayı başarıyor. Pocophone F1’i üreten Poco ekibi artık Xiaomi’den ayrılma hazırlığında. Adını giderek daha da geniş kitlelere duyurmayı başaran Poco firması, bu kez Poco X2 adlı yeni bir akıllı telefonla gündemde.

İlginizi çekebilir: 3500 – 5000 TL Arası En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

Firmanın Twitter hesabından merak uyandırcı görseller eşliğinde paylaşılan bilgiler, Poco X2’yi belli oranda tanımamızı sağladı. “BeSmoothAf” sloganıyla paylaşılan bilgiler gövde gösterisi yaparcasına bir havayla tweet’lendi. Telefonun 120 Hz ekrana, sıvı soğutma sistemine, Qualcomm Snapdragon yongasetine, 64 MP ana kameraya sahip olacağı öne çıkarıldı. Telefonun ana kamerasının Sony IMX686 sensörle çalışacağı da verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Şimdilik Poco X2 modelinin tam olarak hangi teknik özelliklere sahip olacağı bilinmiyor. Ancak bu telefonu yakından takip etmek istiyorsanız sadece akıllı telefonlardan ziyaret edilebilen smoothaf.co.in sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siteye bilgisayarınızdan girdiğiniz takdirde esprili bir dille cep telefonunuzdan bakmanız isteniyor. Poco firması “Bütçemiz yetmediği için siteyi sadece mobil site olarak tasarladık. Mobil cihazınızdan girmeyi dener misiniz?” benzeri bir mesaj çıkıyor. Poco X2’nin 4 Şubat 2020 tarihinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor.