Qualcomm Snapdragon 820’nin özellikleri resmiyet kazandı

Snapdragon 820 64-bit mobil işlemci, Qualcomm’un New York’ta düzenlediği basın etkinliğinde tanıtıldı

Qualcomm‘un yeni amiral gemisi mobil çipseti Snapdragon 820, akıllı telefonlara ve tabletlere yüksek performans, hızlı şarj, enerji verimliliği ve zengin bağlantı özellikleri kazandıracak.

Snapdragon 820’nin kalbinde, 14 nm teknolojisiyle üretilen dört çekirdekli 64-bit Kryo mobil işlemci yer alıyor. Quallcomm Kryo CPU ile birlikte sunulan Adreno 530 grafik işlemci, oyunlarda ve sanal gerçeklik uygulamalarında daha önce görülmeyen detay zenginliği sunacak.qualcomm-snapdragon-820-teknik-ozellikler-3

2016 model üst düzey akıllı telefonlarda ve tabletlerde göreceğimiz mobil çipset, Zeroth yapay sinir ağı platformunu içeriyor. Bu teknolojiden güç alan yapay zeka fonksiyonu Snapdragon Scene Detect, derin öğrenme yeteneğiyle fotoğraflardaki objeleri ve canlıları ayırt edebiliyor.

Qualcomm Snapdragon 820 mobil çipset teknik özellikler

İşlemci, fotoğraf işlemede de iddialı. Snapdragon Low Light Vision fonksiyonu, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda yakalanan görüntüleri gerçekçi biçimde aydınlatıyor. Snapdragon 820’nin özel görüntü sinyali işlemcisi 14-bit Qualcomm Spectra ISP bazı zorlu algoritmaları çalıştırırken, dijital sinyal işlemcisi Qualcomm Hexagon DSP ve Hexagon Vector eXtension’dan yardım alıyor.

qualcomm-snapdragon-820-teknik-ozellikler

X12 LTE 4.5G modemle donatılan mobil çipset, güçlü ses özellikleriyle sarmalayıcı deneyim sunarken, Qualcomm Quick Charge 3.0 hızlı şarj sistemiyle bataryalarımızın çabucak dolmasını sağlayacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.