ASUS N552 ve N752 4K Ultra HD dizüstü bilgisayarlar duyuruldu

ASUS, N serisi dizüstü bilgisayarlarının yeni modelleri 15.6-inç N552 ve 17.3-inç N752 dizüstü bilgisayarlarını duyurdu

6. nesil dört çekirdekli Intel® Core™ i7 işlemci ve oyunlar için geliştirilmiş NVIDIA® GTX® ekran kartı serisinden güç alan bu yeni modeller eğlence odaklı bilgisayar ailesinin en güçlü üyeleri olarak öne çıkıyor.

Yeni modellerde, devrimsel nitelikteki Type-C port bağlantıya sahip 10Gbit/s SuperSpeed USB (USB 3.1 Gen 2), DDR4 RAM ve ultra hızlı PCIe® 3.0 x4 SSD depolama gibi teknolojinin en son yenilikleri kullanıldı. Geniş gamlı IPS ekranlar, 4K/UHD (3840×2160) çözünürlüğüne kadar detaylı ve doğru renklerde şaşırtıcı görüntü kalitesi sunuyor.

Her iki modelde olağanüstü ses kalitesi için ICEpower® teknolojisini de içeren ASUS SonicMaster ses sistemi yer alıyor. Alüminyum kasası ile kolay açılabilir bir tasarıma da sahip olan N552 ve N752 sofistike olduğu kadar pratik bir kullanım imkanı da sunuyor. Tasarımdaki detaylar ile kullanıcılar bu dizüstü bilgisayarlar sayesinde kalabalıklar arasından sıyrılabiliyor.

ASUS N552 ve N752 teknik özellikleri, oyunculuk ve eğlence için tasarlandı

N552 ve N752 bilgisayarlarda kullanılan her bir bileşen üstün performans için seçildi. Yüksek performanslı 6. nesil dört çekirdekli Intel® Core™ i7 işlemci, NVIDIA® GeForce® GTX™ 960M ekran kartı ve Windows 10 işletim sistemine sahip dizüstü bilgisayarlar, masaüstü seviyesindeki performansı dizüstüne getiriyor. Maksimum tepki performansı için ultra hıza sahip 512GB’ta varan PCIe® x4 1500MB/s SSD depolama 16GB DDR4 RAM ile bir araya getirildi.

Kablolunun hangi tarafının nereye takılacağı derdini ortadan kaldıran devrimsel nitelikteki USB Type-C portu cihazların birbirine bağlanmasını oldukça kolaylaştırırken 10Gbit/s SuperSpeed USB (USB 3.1 Gen 2) ise USB 2.0 bağlantısından 20 kata kadar USB 3.0 bağlantısından ise iki kat daha hızlı ultra transfer hızı sunuyor.

ASUS_N552-teknik-ozellikler-ve-tasarim

Sürükleyici 4K/UHD görüntüler

ASUS N552 ve N752, standart Full HD görüntülere kıyasla dört kattan daha fazla piksel barındıran 4K/UHD (3840 x 2160) IPS ekran seçeneği ile geliyor. 282ppi piksel yoğunluğu ile 4K/UHD ekran, oldukça net ve keskin sürükleyici görüntüler sunuyor. Böylece fotoğraflar, videolar ve hatta en küçük yazılar dahi hiç olmadığı kadar keskin görünüyor. IPS teknolojisi ise 178 dereceye varan geniş açıyla bakıldığında dahi ekranda renk solgunluğunun ve düşük kontrastın oluşmasının önüne geçiyor.

%72 NTSC, %100 sRGB ve %74 Adobe RGB geniş renk gamı, renkleri standart ekranlara kıyasla daha doğru ve canlı sergiliyor. ASUS Splendid teknolojisi ise tüm görüntülerin optimum ayarlar ile görüntülenmesini garanti altına alıyor.

Ayrıca ASUS Eye Care mod, ekrana uzun süre bakıldığında kullanıcıya rahat bir izleme imkanı sunmak için mavi ışığı %33’e kadar azaltıyor.

ASUS N serisi dizüstü bilgisayarların ses kaliteleri de iddialı

ASUS, N552 ve N752 dizüstü bilgisayarların görüntü kapasitesini tamamlamak için kullanılan ASUS SonicMaster ses sistemi ICEpower® teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Bu sayede N serisi dizüstü bilgisayarlarda ön taraftaki güçlü hoparlörler üzerinden zengin, net, sinema kalitesinde surround ses alınabiliyor. Güçlü donanım ve ince ayarlı yazılım desteği ile N serisi, en yüksek ses seviyesinde dahi derin ve zengin bas ile kristal netlikte sesi kullanıcılara sunuyor.

Özel olarak geliştirilmiş ASUS AudioWizard uygulaması sayesinde kullanıcılar, her ortamda her çeşit ses içeriği için önceden belirlenmiş 6 mod arasından dilediklerini anında seçebiliyor.

ASUS-N552-teknik-ozellikler-ve-tasarim

Şık alüminyum tasarım

Alüminyum kaplı kapak ve klavye bölgesi, dalga efekti yaratan hoparlörler ve elmas desenli hatlar ile ASUS N552 ve N752, harika tasarım detaylarını üzerinde taşıyor. Bükülü metal tasarımına sahip kapak, üzerindeki iç içe geçmiş daireler ile Zen felsefesini de yansıtıyor.

Kolay açılabilir tasarım sofistike olduğu kadar kolay bir kullanım imkanı sunarken kapak üzerinde yerleştirilmiş hafif aydınlatmalı ASUS logosu, kullanıcıların zevk ve tarzlarını ortaya koyuyor.

Arkadan aydınlatmalı ergonomik klavye tek bir parça halinde sağlam bir tuşlama deneyimi sunuyor. 1,8mm tuş mesafesi klavyenin kullanımını her ortamda daha da kolaylaştırıyor.

15.6-inç ve 17.3-inç seçenekleri ile gelen N serisi dizüstü bilgisayarlar, üst seviye masaüstü PC’lerin yerini alan taşınabilir mükemmel cihazlar olarak öne çakarak kullanıcılara diledikleri her yerde eğlence imkanı sunuyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.