Razer Hammerhead True Wireless Pro İncelemesi (Video)

Razer Hammerhead True Wireless Pro İncelemesi – THX Sertifikalı, ANC, Gerçek Kablosuz Kulak İçi Kulaklık!

Razer Hammerhead True Wireless Pro İncelemesi – THX Sertifikalı, ANC, Gerçek Kablosuz Kulaklık! videomuz yayında. Bu videoda tüm detaylarını göreceğiniz bu kulaklık, Apple’ın AirPods Pro modeline rakip olarak gösterilen ve yurtdışında 199$ fiyat etiketiyle satılan güçlü bir kulakiçi kablosuz kulaklık. Razer Hammerhead True Wireless Pro’nun şu an ülkemizde satışı olmadığını görüyorum ama stoklar geldiğinde ucuz olmayacağına eminim.

İlginizi çekebilir: Cihaz.TV’deki Diğer Video İncelemeler

Güçlü bir ses deneyimi sunan, kulaklık piliyle 4 saat, şarj kutusuyla birlikte toplam 20 saat pil ömrü vaat eden bu kulaklıklar eğlenceyi her an her yerde yüksek kalitede yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Aktif hibrit gürültü engelleme teknolojisi sayesinde bu kulaklıklar ortamdaki gürültüyü duymadan müzik dinlemenize ve oyun oynamanıza imkan tanıyor. Daha fazla detay ise videomuzda sizleri bekliyor. Videomuzu beğendiyseniz YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın. İyi seyirler.

Kutu içeriği

Razer Hammerhead True Wireless Pro oldukça zengin bir kutu içeriğiyle bizlere sunuluyor. Kutunun içerisinde kablosuz kulaklıklarımız, kulaklıkları taşımak ve şarj etmek için tasarlanmış minik kutu, kullanma kılavuzu, Razer’dan teşekkür mesajı, USB Tip C şarj kablosu ve farklı boyutlarda ve farklı yapılarda 6 çift silikon kulak yastığı ve bir çift sünger kulak yastığı bulunuyor.

Daha iyi ses izolasyonu ve daha rahat kullanım deneyimi için sünger kulak yastıklarını deneyebilirsiniz. Birçok müzik tutkunu sünger dokuya sahip olan bu kulak yastıklarını silikon olanlara göre daha çok beğeniyor. Razer’ın kutu içeriğinde bu denli zengin çeşit sunması sevindirici.

Tasarım

Tamamen kablosuz tasarıma sahip olan bu kulaklıklar, gerek görsel çekicilik gerekse fonksiyonellik açısından üst seviyede. Razer Hammerhead True Wireless Pro kulaklıklar benim kulağıma çok rahat bir şekilde oturdu ve hareketli haldeyken bile kulağımdan çıkmadı. Apple’ın AirPods kulaklıklarına nazaran kulağıma çok daha sağlam oturan bu kulaklıklar, kullanım esnasında bana güvensizlik hissi yaşatmadı. Kulaklıklar IPX4 seviyesinde suya dayanıklı. Yani bu kulaklıklar terleme ya da yağmura maruz kalma durumlarında su geçirmeyecektir. Ancak şunu belirteyim, bu kulaklıklarla duşa, havuza ya da denize girmeyi denemeyin J

Böyle bir kulaklığın kulağınızdan düşüp kaybolması isteyeceğimiz en son şeydir. Dolayısıyla kulağınıza en uygun silikonu seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ben sünger yapıdaki Comply Black Foam Tips’i kullanarak son derece iyi bir deneyim yaşadım.

Kulaklıkların üstündeki parlak yuvarlak noktada Razer’ın ikonik yılan tasarımı hemen dikkat çekiyor. Burası sadece tasarıma renk katmak ya da cihazı karizmatik göstermek için yapılmamış. Bu noktaya dokunarak çeşitli fonksiyonları gerçekleştirebiliyorsunuz. Buraya bir kez dokunarak gelen çağrıya cevap verebilir ya da çağrıyı sonlandırabilirsiniz. Çağrı gelmeyen durumda tek dokunuş müziği başlatır ve sonlandırır. Kulaklığın üstüne iki kez dokunduğunuzda bir sonraki müziğe geçebilir, üç kez dokunduğunuzda bir önceki müziğe geri dönebilirsiniz.

Kulaklığın dokunmatik bölgesine 4 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda eşleşme modunu açarsınız. İki kere kısa basıp üçüncü dokunuşu 2 saniye sürdürdüğünüzde ise Gaming modu yani oyuncu modunu aktif hale getirebilirsiniz. Aynı dokunuş kombinasyonuyla oyuncu modunu kapatabilirsiniz. Tüm bunların dışında 2 saniye boyunca dokunuş yaptığınızda aktif gürültü engelleme özelliğini açıp kapatabilirsiniz. Kulaklık tüm bu dokunuş fonksiyonlarını size sesli olarak geri bildirecek. Ayrıca tüm bu fonksiyonları Razer HammerHead True Wireless App adlı uygulama üzerinden özelleştirebilirsiniz.

Kulaklıkların tasarımına söyleyecek fazla söz yok. Bence özellikle oyun tutkunları için çok çekici, çok karizmatik kulaklıklar karşımızda. Şimdi cihazın saklama ve şarj kutusunun detaylarına göz atalım.

Razer Hammerhead True Wireless Pro kulaklıklar, neredeyse bütün tam kablosuz kulaklıklarda olduğu gibi hem kulaklıkları koruma hem de şarj fonksiyonu sağlayan bir kutuyla birlikte geliyor. Bu kutu, kulaklıkları 4 kez tam şarj edebiliyor. Bu sayede 4 saat civarı kullanım süresi sunan kulaklıklar, şarj kutusunun gücüyle birlikte toplam 20 saat civarında bir kullanım süresi sağlayabiliyor. Kutunun içerisinde kulaklıklar varkenki toplam ağırlık sadece 53 gram.

Kulaklık kutusunun üstünde bir LED bildirim ışığı bulunuyor. Bu ışık kutu fişe takılıyken kırmızıysa cihazın şarj olmaya devam ettiğini ,yeşil ise tam şarj olduğunu gösteriyor. Kutu güçten kesildiğinde ise bu LED ışık yeşilse pilin yüksek seviyede olduğunu, turuncu ise şarjın az olduğunu, kırmızı yanıp sönüyorsa pilin kritik seviyede olduğunu gösteriyor.

Cebinizde ya da çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz kadar minik boyutlara sahip olan Razer Hammerhead True Wireless Pro kulaklıklar tasarım açısından takdiri hak ediyor. Bu kulaklıklar malzeme kalitesi, tasarım çizgileri ve fonksiyonellik açısından son derece başarılı. Kullandığım süreçte eksiklik hissettiğim tek tasarım detayı ses artırma azaltma özelliğinin olmamasıydı. Bunun üstesinden bir firmware güncellemesi ile gelinebilir. Umarım Razer firması bu konuya el atar. Ses artırma ve azaltma işlemi için kulaklıkları bağladığınız cihazı kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

Teknik Özellikler ve Performans

Razer Hammerhead True Wireless Pro, THX sertifikasına, ileri seviye hibrit aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olan bir tam kablosuz kulak içi kulaklı. 10 mm sürücülere ve 16 ohm empedansa sahip olan kulaklıklar 20 Hz ila 20 KHz arası frekans tepki aralığı sunuyor.

Özelleştirilebilir ekolayzırı sayesinde kulaklıkların ses tonunu istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Ya da işleri komple THX teknolojisine bırakabiliyorsunuz. Her iki seçenek için de şunu söylemem gerekiyor, kulaklıkların ses netliği ve ses kalitesi çok üst seviyede. Ama bu kulaklıklar bas hastaları için çok muhteşem bir seçenek değil. Kulağınızda deprem etkisi yaratacak baslar arıyorsanız bu kulaklıklar beklentinizi karşılamayabilir.

Ancak bu söylediklerim kulaklıkların ses kalitesinin kötü olduğu izlenimini vermesin. Video izlerken, müzik dinlerken, oyun oynarken bütün sesleri en küçük ayrıntısına kadar duyabilir ve üst düzey ses deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. ANC yani aktif gürültü engelleme teknolojisiyle ortamdan kendinizi tamamen soyutlayarak müziğin ya da oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Burada tek sıkıntı, dışarıdan birisi size seslendiğinde onu duymayacak olmanız. Eğer yakınınızda birinin sizinle iletişim kurması gereken ortamlardaysanız bu gürültü engelleme teknolojisini kullanmamanızda fayda var J Bu kulaklıkları kullandığım sürede ses deneyimi beni hiç üzmedi. Aşırı bas tutkunu biri olmadığım için ses gücü ve ses kalitesi benim için son derece yeterliydi.

Razer Hammerhead True Wireless Pro’nun beğenmediğim tek noktası telefonla yaptığım görüşmeler oldu. Bu kulaklıklar müzik dinlerken, video izlerken ya da oyun oynarken gösterdiği başarıyı sesli görüşmelerde sağlayamıyor. Kulaklığın karşı tarafa ilettiği sesin kalitesi düşük, hele ki ortam gürültülü bir ortamsa karşınızdaki kişi sizi duyamayabilir. Bu kulaklığın en büyük handikapının bu olduğunu düşünüyorum. Bu denli iyi bir kulaklıkta konuşma esnasında gürültü engelleme özelliğinin bu kadar zayıf olması üzücü.

Cihaz.TV’nin Yorumu

 Verdiğim tüm bilgilerin ardından gelelim sonuca, yani Cihaz.TV’nin yorumuna. Yurtdışında 199 $ fiyatla satılan Razer Hammerhead True Wireless Pro’nun Türkiye fiyatını maalesef bulamadım. Dolayısıyla fiyat bazında bir kıyaslama yapamıyorum, ancak bu kulaklıklar gayet doyurucu bir ses deneyimi vaat ediyor. Aktif gürültü engelleme işini iyi yapan kulaklıkların pil ömrü benim için yeterli, müzik deneyimi ise beklentimin üstünde başarıya sahipti.

Bu kulaklıkların iki sorunu olduğunu düşünüyorum, birincisi kulaklık üstündeki dokunmatik panel ile ses ayarlama yapılamaması. Bunun çok net bir eksi puan hak ettiğini düşünmesem de belirtmekte fayda var. Razer’ın bu konuyla ilgili bir güncelleme yapması çok da zor değildir diye düşünüyorum. İkinci ve en büyük handikap ise sesli görüşmelerdeki kalite eksikliği. Özellikle dış mekanlarda telefon görüşmesi yaparken karşı taraf sesinizi düzgün duyamıyor. Gürültü engelleme özelliği bence görüşmeler için daha iyi olmalıydı.

Sonuç olarak bu kulaklıklara 10 üzerinden 8,5 puan veriyorum ve Cihaz.TV Başarılı Tasarım ödülüne layık görüyorum arkadaşlar. Cihaz hakkında sorularınız varsa yorum olarak paylaşabilirisniz. Bu tarz videoların devamı için ise kanalıma abone olmayı ve zil tuşuna tıklamayı unutmayın. Bir başka incelemede görüşmek üzere, hoşçakalın!


🔥Fırsat ürünlerinden anında haberdar olmak için Telegram kanalıma gelin : https://t.me/cihaztv
🛰️İndirimlerden anında haberdar olmak için Discord’a gelin: https://discord.gg/SdZpt24
📲Cihaz.TV’yi Instagram’da takip edin: https://www.instagram.com/cihaztv/
🎙️Canlı Yayınlar için Twitch kanalımı takip edin: https://www.twitch.tv/cihaztv

💻Hepsiburada F/P Laptop Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4917dc56
🧊Hepsiburada F/P Laptop Soğutucu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4095417b
📱Hepsiburada F/P Cep Telefonu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/c15bc2f2
🔹Hepsiburada F/P Bluetooth Kulaklık Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/a196af9f
🎧Hepsiburada F/P Oyuncu Kulaklığı Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/5a89ab97
⌨️Hepsiburada F/P Oyuncu Klavye Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/d3bad42c
🖱️Hepsiburada F/P Oyuncu Mouse Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/ce9a647b
🖥️Hepsiburada F/P Monitör Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/9d2671a5
⚙️Hepsiburada F/P PC Donanım Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/b90354af

💻Amazon TR F/P Laptop ve Ürün Önerilerim: https://amzn.to/3QojBae
📱Amazon TR F/P Cep Telefonu ve Mobil Cihaz Önerilerim: https://amzn.to/3cRJguo
🖥️Amazon TR F/P PC Donanım Önerilerim: https://amzn.to/3RGYMrS
🎮En Uygun Fiyata Amazon’da : https://amzn.to/3xaqTrt

Saglamlisans.com üzerinden %5 indirimle lisans key almak isteyenler cihaztv5 kodunu kullanabilirler: https://www.saglamlisans.com/