Razer Huntsman V2 Analog ile Klavyelerin Analog Dönemi Başlıyor

Analog klavye nedir? Klasik klavye mantığından ne kadar farklıdır? Razer Huntsman V2 Analog adlı bu yeni klavye, klavyelere bakış açınızı değiştirebilir.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası olan Razer™ (Hong Kong Stok Kodu: 1337), bugün, firmanın son teknoloji anahtar yeniliği olan Analog Optik Anahtarlarla donatılmış, özelliklerle dolu yeni klavyesi Razer Huntsman V2 Analog’u duyurdu. Analog veri girişini piyasaya tanıtan bu klavye ile, gerçek tam kapsamlı yön hareketlerini adeta bir gamepad edası ile gerçekleştirerek. Oyuncular artık her tuş vuruşunu milimetresine kadar tam olarak ayarlama ve programlama yeteneği ile yepyeni bir oyun oynama boyutunun kilidini açacak.

Karşınızda Razer Analog Optik Anahtarlar

Razer Analog Optik Anahtar, yalnızca klavye anahtarı teknolojisinde çığır açan bir evrim değil, aynı zamanda benzersiz bir oyun deneyiminin kilidini açman etkendir. Bu benzersiz inovasyon, üç bileşenden oluşur: analog giriş, ayarlanabilir atlama (adjustable actuation) ve çift adımlı atlama noktası (dual-step actuation).

 • Analog veri girişi: Analog veri giriş yöntemi; daha yumuşak, daha incelikli kontrol ve manevra kabiliyeti için analog bir joystick girişine benzetilmiştir. Bu yeni yetenek oyunculara, 8 yönlü bir WASD hareket sınırlamasını ortadan kaldırarak üçüncü şahıs oyunları, çoklu platform shooter’lar, yarış oyunları ve araç simülatörleri gibi kontrol desteği için optimize edilmiş oyunlarda oldukça fayda sağlayan gerçek 360 derecelik bir hareket alanına izin verir.
 • Ayarlanabilir Atlama (Adjustable Actuation): Oyuncular ayrıca kendi oyun tarzlarına göre her tuşun atlama noktası (actuation point) özel olarak ayarlayabilirler. Böylece; hızlı tempolu oyunlar için 1,5 mm’lik hızlı atlama (quick actuation) ya da derin ve sert tuş vuruşları için 3,6 mm’lik tam atlama (full actuation) değerleri arasında gidip gelebilirler.
 • Çift adımlı atlama noktası (Dual-step Actuation): Çift adımlı atlama (Dual-step Actuation) ile, bir tuş vuruşu, iki farklı atlama noktasına (actuation point) atanmış farklı işlevleri etkinleştirebilir. Temelde bir tuş vuruşu başına iki kat daha fazla işlevsellik sunarak oyunlarda bir el bombası aynı tuşla alıp fırlatmak gibi, gelişmiş kombinasyonları etkinleştirmenizi sağlar.

Razer Çevre Birimleri İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Alvin Cheung, “Oyun klavyesi anahtar teknolojisinin ön saflarında yer alarak sürekli yenilikler yapıyoruz. Topluluğumuzla tekrar tekrar yapılan test ve araştırmalar sayesinde, yepyeni bir oyun deneyimine kapı açan tamamen yeni bir anahtar tasarladık” dedi. “Yeni Razer Analog Optik Anahtar teknolojisi ile, oyuncular artık mutlak kontrolü deneyimlemek için PC oyunlarının tüm avantajlarından yararlanabilir ve tam potansiyelini ortaya çıkarabilirler.”

Beğenilen Razer Optik Anahtarlar’dan doğan bu Analog Optik Anahtarlar, her bir tuşu harekete geçirmek için ışık hızından da yararlanır. Razer Analog Optik Anahtarlar, anahtardan ne kadar ışık geçtiğini izler ve klavyenin her tuşuna ne kadar basıldığının ölçülmesini sağlar. Öte yandan geleneksel mekanik anahtarların aksine, daha az hareketli parçaya ihtiyaç duyarken, metal kontak gerektirmez. Yalnızca saf ışık kullanır. Düşürülmesi gereken fiziksel temas olmadığından, bu anahtarlar kolayca 100 milyon tuş vuruşuna kadar dayanabilir.

Kullanıcıların İstediği Türde Yenilikler

Huntsman ailesinin en son üyesi olan Razer Huntsman V2 Analog, Huntsman Elite’ten gelen topluluk geri bildirimlerinde talep edilen yeni geliştirmeleri içerirken, hayranların en sevdiği form faktörünü ve dijital kadranlı medya tuşlarını da koruyor.

Oyunculardan gelen yoğun talep üzerine; sağlam, dokulu bir yüzey ve standart bir alt sıra için daha fazla özelleştirmeye izin veren doubleshot PBT tuş başlıkları eklendi. Razer, çoğu klavyede bulunan geleneksel ABS plastiğe kıyasla daha dayanıklı bir tuş başlığı oluşturmak için doubleshot plastik kalıplama işlemi kullandı. Bu doubleshot PBT tuş başlıkları, İngilizce, Almanca, Fransızca, İskandinav dilleri, Rusça, İspanyolca ve Japonca dahil olmak üzere çeşitli bölgesel dillerde de mevcut olacaktır. Razer ayrıca Klasik Siyah, Kuvars Pembesi, Cıva Beyazı veya Razer Yeşili renk seçenekleri sunan ve ayrı şekilde satılan PBT Klavye Tuş Yükseltme Setleri (PBT Keycap Upgrade Sets) ile ek kişiselleştirme imkânı da sunacak.

Yeni Huntsman V2 Analog klavye ayrıca gelişmiş bağlantı özelliğine de sahiptir. Ekstra çok yönlülük ve rahatlık için, klavye artık isteğe bağlı olarak USB 3.0 geçişine izin veren ikinci bir kabloyla birlikte tek bir örgülü kablodan gücünü alıyor. Kullanıcılar ayrıca ürünle birlikte verilen adaptör aracılığıyla USB Type-C veya USB 3.0 Type-A arasında seçim yapma imkânı da bulacaklar.

Chroma Entegrasyonlu Oyunlar

Huntsman V2 Analog, RGB Chroma savaş istasyonuna uygundur. Selefinin ayak izlerini takip eden klavye, artık çerçevesiz pelüş manyetik suni deri bilek desteği de dahil olmak üzere her yönden gelen alttan aydınlatmayla harika bir şekilde parlıyor.

Oyuncular, Razer Synapse 3 yazılımında 16,8 milyona kadar renk seçeneğiyle çeşitli aydınlatma efektlerini kişiselleştirebilirler. Oyun içi Razer Chroma aydınlatma efektleri de popüler oyun başlıklarına entegre edilmiştir ve öğreticiler, oyuna tepki veren dinamik efektler ve daha fazlasını bu şekilde görüntüleyebilir.

Razer Chroma deneyimi, daha sürükleyici görsel geri bildirim için diğer cihazlara genişletilebilirsiniz. Razer Huntsman V2 Analog sahipleri, onu diğer Razer Chroma özellikli ürünlerle eşleştirebilir ve Razer Chroma ile Philips Hue® entegrasyonu aracılığıyla evdeki akıllı aydınlatma ile senkronize edebilir.

Yeni Analog Optik Anahtarlar, çift PBT tuş başlıklarından tutun geliştirilmiş bağlantı seçeneklerine kadar geniş bir geliştrime yelpazesi ve tam Razer Chroma entegrasyonu ile; yeni Razer Huntsman Analog şimdiye kadarki en gelişmiş, en çok yönlü ve en özelleştirilebilir Razer klavyesi oluyor.

HUNTSMAN V2 ANALOG

 • Razer™ Analog Optik Anahtarlar
 • 100 milyon tuş vuruşu ömrü
 • 16,8 milyon renk seçeneğiyle Razer Chroma™ RGB özelleştirilebilir arka aydınlatma
 • Razer Doubleshot PBT Tuş Başlıkları
 • USB Type-C- USB Type-A Adaptörü
 • USB 3.0 Geçişi (Passthrough)
 • Alttan aydınlatma
 • Manyetik pelüş deri bilek desteği
 • 4 ortam tuşu bulunan, çok işlevli dijital radyo düğmesi
 • Anında makro kaydı ile tamamen programlanabilir tuşlar
 • Hibrit yerleşik depolama- 5 adede kadar profil desteği
 • Anti-gölgelenmeli N-key roll-over
 • Oyun modu seçeneği
 • Örgülü Fiber Kablo
 • 1000 Hz Ultrapolling
 • Alüminyum mat üst plaka

Daha fazla bilgi için lütfen bakınız.

FİYAT VE SATIŞA ÇIKIŞ

249.99$ / 269,99€
Razer.com: 4 Şubat 2021
Yetkili satıcılar: 9 Şubat 2021

TUŞ DİZİLİM SEÇENEKLERİ

 • ABD
 • Birleşik Krallık
 • Almanca
 • Fransızca
 • İskandinav dilleri
 • İspanyolca
 • Rusça
 • Japonca

🔥Fırsat ürünlerinden anında haberdar olmak için Telegram kanalıma gelin : https://t.me/cihaztv
🛰️İndirimlerden anında haberdar olmak için Discord’a gelin: https://discord.gg/SdZpt24
📲Cihaz.TV’yi Instagram’da takip edin: https://www.instagram.com/cihaztv/
🎙️Canlı Yayınlar için Twitch kanalımı takip edin: https://www.twitch.tv/cihaztv

💻Hepsiburada F/P Laptop Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4917dc56
🧊Hepsiburada F/P Laptop Soğutucu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4095417b
📱Hepsiburada F/P Cep Telefonu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/c15bc2f2
🔹Hepsiburada F/P Bluetooth Kulaklık Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/a196af9f
🎧Hepsiburada F/P Oyuncu Kulaklığı Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/5a89ab97
⌨️Hepsiburada F/P Oyuncu Klavye Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/d3bad42c
🖱️Hepsiburada F/P Oyuncu Mouse Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/ce9a647b
🖥️Hepsiburada F/P Monitör Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/9d2671a5
⚙️Hepsiburada F/P PC Donanım Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/b90354af

Saglamlisans.com üzerinden %5 indirimle lisans key almak isteyenler cihaztv5 kodunu kullanabilirler: https://www.saglamlisans.com/