Razer Seiren X incelemesi (Video)

Razer Seiren X incelemesi yayında. Kristal netliğinde ses kaydeden bir yayıncı mikrofonu arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu videoda Razer Seiren X adlı USB mikrofonun kutu içeriğini, tasarım detaylarını, teknik özelliklerini ve ses kayıt örneklerini bulabilirsiniz. YouTube’da video çekmek, Twitch’te yayın yapmak ya da Podcast’ler hazırlamak için kaliteli bir mikrofon arıyorsanız bu ürün kesinlikle öncelikli tercihlerinizden biri olmalı. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri Razer Seiren X incelemesi videomuza alalım. Videomuzu beğendiyseniz YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın. İyi seyirler.

İlginizi çekebilir: Cihaz.TV’nin diğer inceleme videoları

Razer Seiren X’in kutusunu açtığımızda mikrofonun ayakta durmasını sağlayan metal daire, kumaş örgülü micro USB kablo, Razer’dan teşekkür mesajı ve kullanma kılavuzu karşımıza çıkıyor. Mikrofonun ayakta durmasını sağlayan yuvarlak metal parça son derece ağır ve kaymaz yapıda. USB kablo ise kırılmalara karşı dayanıklı örgülü tasarımıyla dikkat çekiyor.

Tasarım Detayları

Şimdi biraz mikrofonun tasarımından bahsedelim. Razer Seiren X, masada rahatça durabilen, pozisyonu ayarlanabilen ve yüksek malzeme kalitesiyle dikkat çeken bir USB mikrofon. Mikrofonun ön kısmında Razer logosu, arka kısmındaysa ses ayarlama anahtarı ve mikrofon açma kapama düğmesi bulunuyor. Buradaki ses ayarlama anahtarı mikrofon ses seviyesini değil, mikrofonun dahili ses kartından aldığınız sesin miktarını ayarlıyor.


Razer Seiren X içerisinde bulunan dahili ses kartı sayesinde USB yuvası olan herhangi bir bilgisayarda kayıt almanıza imkan tanıyor. Mikrofonun alt kısmında bulunan 3,5 milimetre jak girişine kulaklık takabiliyorsunuz. Cihazın pratikliği hayranlık uyandırıcı. Razer Seiren X’i bir bilgisayar bağladığınız anda kayıda hazır hale geliyorsunuz. Ne bir sürücü yüklemeye ne de bir ayar yapmaya ihtiyacınız yok.

Tasarım konusunda şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu mikrofon hem sade ve karizmatik, hem de oldukça dayanıklı görünüyor. Komple metal gövdeye sahip olan mikrofonun tasarımına bayıldım. Bana inceleme için gelen ürün pembe renkteydi ve bu yüzden aslında benim renk zevkime çok hitap etmiyor. Ancak eşim de dahil olmak üzere bütün kadınların bu renk seçeneğine aşık olacağına eminim. Razer Seiren X’in siyah renkli modelini de piyasada bulabilirsiniz.

Teknik Özellikler ve Kullanım Deneyimi

Açık konuşmak gerekirse, mikrofonlar benim uzmanlık alanım değil ve bu yüzden teknik özelliklere derin yorumlar yapamayacağım. Ancak ekrana yansıtacağım bilgilere bakarak bu mikrofonun teknik özelliklerine göz atabilirsiniz. Ben daha çok mikrofonun kullanım deneyiminden ve bizlere neler vaat ettiğinden bahsetmek istiyorum. Unutmadan hatırlatayım, şu an izlediğiniz bu videonun ses kaydı da Razer Seiren X ile alındı.
Tasarım kısmında da biraz bahsettiğim üzere, Razer Seiren X inanılmaz pratik bir yayıncı mikrofonu. Bu mikrofonu herhangi bir bilgisayarın USB yuvasına bağladığınız anda kayıt almaya hazır hale geliyorsunuz. Bilgisayarda ses kartı olmasa bile Razer Seiren X dahili ses kartı sayesinde rahatlıkla çalışabiliyor. Bu mikrofon her an her yerde yüksek kaliteli ses kaydı almanıza imkan tanıyor.

Mikrofonun ses kayıt kalitesi gerçekten çok iyi seviyede. Tizleri kristal netliğinde kaydeden Seiren X, baslarda da hiç fena değil. Alt midlerde biraz zayıflık hissediliyor olsa da, ekolayzır ayarı yapmayı bilen biri bunun üstesinden rahatlıkla gelecektir. Mikrofonun dip sesi minimum seviyede. Küçük bir gürültü bastırma filtresi kullanarak bu dip sesi anında yok edebiliyorsunuz. Tüm bunların dışında, Razer Seiren X, süper kardioid yapısı sayesinde ortamdaki gürültüyü de fazla almıyor. Eğer mikrofona yakın sayılabilecek bir konumdaysanız, kayıt esnasında sesinizden başka hiçbir detay duyulmayacak.
Burada önemli bir not düşmek istiyorum, bu mikrofonu kullanırken mikrofonun yakınlarında kablosuz klavye, mouse ya da gamepad kullanmamaya özen gösterin. Oldukça geniş bir frekans aralığında ses kaydı yapabilen bu mikrofon, kablosuz cihazların sinyal seslerini de kaydedebiliyor.

Cihaz.TV Yorumu

Verdiğim tüm bilgilerin ardından gelelim sonuca yani Cihaz.TV’nin yorumuna. Açık konuşmak gerekirse Razer Seiren X benim için vazgeçilmez bir ürün olmayı şimdiden başardı. Birkaç gündür keyifle kullandığım bu mikrofon, hem canlı yayın işlerinde, hem de videolar ya da podcast’ler çekerken kesinlikle üst düzey bir ses kalitesi yakalamanızı sağlıyor. Tüm bunların dışında bu USB mikrofon sade ve çekici tasarımıyla takdiri hak ediyor. Razer Seiren X’e 10 üzerinden 9 puan veriyorum ve bu ürünü Cihaz.TV Editörün Seçimi ödülüne layık görüyorum.

Pratik, kaliteli ve karizmatik bir yayıncı mikrofonu arayan herkese bu ürünü gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Mikrofon hakkında ekstra sorularınız olursa yorum olarak paylaşabilirsiniz. Videomu izleyen herkese teşekkürler, lütfen kanalıma abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın. Bir başka videoda görüşmek üzere, hoşçakalın!


🔥Fırsat ürünlerinden anında haberdar olmak için Telegram kanalıma gelin : https://t.me/cihaztv
🛰️İndirimlerden anında haberdar olmak için Discord’a gelin: https://discord.gg/SdZpt24
📲Cihaz.TV’yi Instagram’da takip edin: https://www.instagram.com/cihaztv/
🎙️Canlı Yayınlar için Twitch kanalımı takip edin: https://www.twitch.tv/cihaztv

💻Hepsiburada F/P Laptop Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4917dc56
🧊Hepsiburada F/P Laptop Soğutucu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4095417b
📱Hepsiburada F/P Cep Telefonu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/c15bc2f2
🔹Hepsiburada F/P Bluetooth Kulaklık Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/a196af9f
🎧Hepsiburada F/P Oyuncu Kulaklığı Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/5a89ab97
⌨️Hepsiburada F/P Oyuncu Klavye Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/d3bad42c
🖱️Hepsiburada F/P Oyuncu Mouse Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/ce9a647b
🖥️Hepsiburada F/P Monitör Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/9d2671a5
⚙️Hepsiburada F/P PC Donanım Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/b90354af

💻Amazon TR F/P Laptop ve Ürün Önerilerim: https://amzn.to/3QojBae
📱Amazon TR F/P Cep Telefonu ve Mobil Cihaz Önerilerim: https://amzn.to/3cRJguo
🖥️Amazon TR F/P PC Donanım Önerilerim: https://amzn.to/3RGYMrS
🎮En Uygun Fiyata Amazon’da : https://amzn.to/3xaqTrt

Saglamlisans.com üzerinden %5 indirimle lisans key almak isteyenler cihaztv5 kodunu kullanabilirler: https://www.saglamlisans.com/