Samsung 950 Pro M.2 SSD’lerin hızı dudak uçuklatıyor

Samsung’un yeni 950 Pro M.2 SSD birimleri, 2500MB/s okuma ve 1500MB/s yazma hızıyla performans sınırlarını zorluyor.

Günümüzde SSD‘lerin hızla yaygınlaştığını, mekanik sabit disklerin giderek gözden düşmeye başladığını görüyoruz. Çok daha yüksek hızda veri aktarımı ve veri depolama gerçekleştirebilen SSD’ler, fiyatları ve depolama kapasiteleri dışında inanılmaz çekici ürünler. Özellikle dahili SSD birimlerinin o kadar yüksek hızlara ulaştığını görüyoruz ki, gelecekte SSD teknolojisinin iyiden iyiye popüler olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu haberimizde sizlere sunmakta olduğumuz Samsung 950 Pro M.2 SSD birimleri, depolama performansında hangi seviyeye ulaşıldığını akılda canlandırması zor değerlerle yansıtıyor. Bu yeni SSD’ler, 2500MB/s okuma ve 1500MB/s yazma hızı sunuyor.

Samsung’un Seul’de gerçekleştirdiği SSD tanıtım etkinliğinde ortaya çıkan Samsung 950 Pro M.2 SSD’lerin fiyatları, performansları düşünüldüğünde hiç de fena durmuyor. Samsung’un V-NAND teknolojisine sahip olan 950 Pro SSD’lerin 256GB’lık modeli 199,99$‘dan, 512GB’lık modeli ise 349,99$‘dan satılacak. Bu yeni SSD’ler Ekim ayında belirli bölgeler öncelikli olmak üzere piyasaya sunulacak.

samsung-950-pro-m2-ssd-cihaztv

Samsung 950 Pro M.2 SSD modelleri piyasadaki birçok SSD’de kullanılan AHCI (Advanced Host Controller Interface) mimarisinden farklı olarak NVMe (Non-Volatile Memory Host Controller Interface) teknolojisini kullanacak. Düşük gecikmeli NAND yongalar için daha uygun olduğu belirtilen bu yeni arayüz, belki de geleceğin standartlarını belirleyecek.

İşin ilginç kısmı, Samsung 950 Pro M.2 SSD’ler sadece kurumsal alana özel olmayacak. Standart kullanıcılar da bu teknoloji harikası depolama birimlerinden faydalanabilecek. Windows 7 ve üzeri işletim sistemi gereksinimi sunan cihazlar, 5 yıl limitli garanti ile satışa sunulacak. Bakalım ülkemizde de bu yeni SSD modellerini görebilecek miyiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “Samsung 950 Pro M.2 SSD’lerin hızı dudak uçuklatıyor

Comments are closed.