Samsung Galaxy A9 Pro’yu yalnızca Çinliler kullanacak

Samsung Galaxy A9 Pro sürümü, Çin’in dev ekranlı ve büyük bataryalı akıllı telefonlarla kapışacak

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, global pazarda kendisinden pazar payı kapan Çinli şirketlere kayıtsız kalamıyor. Xiaomi, Huawei ve Lenovo üçlüsünün son dönemdeki yükselişine karşın Çin’deki faaliyetlerini hızlandıran Samsung, ülkenin dev nüfusunun ilgisini çekecek ürünler geliştirmeye başladı. Çinli teknoloji tutkunlarının akıllı telefonlarda görmeyi en sevdiği özellikler, büyük boy batarya ve uzun pil ömrü. SM-A9100 ürün koduna sahip Samsung Galaxy A9 Pro modelinin Çinlilerin çok sevdiği 2 özelliği sunacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy A9 Pro’nun teknik özelliklerinin geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy A9 (2016)’dan fazla farklı olmasını beklemiyoruz. Öncelikle 2015 model A9’un özelliklerini hatırlayalım. Ekran boyu 6 inç düzeyindeki cihazın AMOLED görüntü paneli, 1080p Full HD çözünürlükte çalışıyordu. Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 650 mobil işlemci ve 3 GB RAM içeren A9, 32 GB dahili depolama kapasitesine sahipti. Micro SD kart ile oyunlar ve uygulamalar için 128 GB’a kadar ek hafızaya kavuşan akıllı telefonun fotoğraf yetenekleri de dikkati hak ediyor. 8 megapiksel selfie kamerasına sahip olan A9, optik stabilizasyon özellikli 13 megapiksel arka kamerasıyla titrek ellerle bile net fotoğraf çekmeye yardımcı oluyor. Cihazın çift SIM desteği, parmak izi okuyucu ve 4000 mAh dev batarya gibi çok tutulan özelliklere sahip olması da cabası.

Samsung Galaxy A9 Pro, A9 (2016) modelinin üzerine neler ekleyebilir?

Görüldüğü üzere, Galaxy A9 Pro’nun A9’un üzerine ekleyebileceği fazla bir detay kalmamış gibi görünüyor. Yine de “Pro” modelinin sunabileceği bazı yenilikleri sıralayabiliriz. Samsung’un Çinliler için hazırladığı sürprizler arasında 64 GB dahili hafıza, 16 megapiksel OIS özellikli arka kamera ve 6 inç 2560 x 1440 piksel QHD Super AMOLED ekran seçeneği gibi özellikler yer alırsa şaşırmayın.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.