Samsung Galaxy A9, dev ekran ve büyük bataryayı bir arada sunacak

Samsung Galaxy A9, dev ekranıyla ve iddialı teknik özellikleriyle yenilenen A serisinin lider ürünü olmaya hazırlanıyor

Android akıllı telefon kullanıcıları, orta sınıf cihazlarda bile yüksek malzeme kalitesi talep etmeye başladılar. Sektörde söz sahibi üreticiler, kullanıcıların yüksek fiyatlara aldırmadan kaliteli malzemeye yönelmesini fırsat bildi ve tasarım kriterlerini yeniledi. Samsung Galaxy Alpha’nın tasarımının esin kaynağı olduğu Galaxy A serisi modelleri, tüketicinin yeni dönem tercihleri doğrultusunda geliştirilen metal çerçeveli orta sınıf ürünler arasındaydı.

samsung-galaxy-a9-2016-teknik-ozellikler-ve-cikis-tarihi

Dünya çapında başarı kazanan Galaxy A serisi, 2016 için yenileniyor ve orta segmentte görülmemiş özellikler kazanıyor. Cam ve metalin karışımından oluşan gövdeleriyle ve içerdikleri parmak izi tarayıcı teknolojisiyle üst düzey akıllı telefonları andıran 2016 model Galaxy A serisi, geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Samsung Electronics’in resmi basın duyurusu, A3, A5 ve A7 modellerini içeriyordu. Serinin 6 inç ekranlı dev modeli Samsung Galaxy A9 ise Çin’in popüler sosyal ağır Weibo’da görüldü.

samsung-galaxy-a9-2016-teknik-ozellikler-ve-cikis-tarihi-4

Uzun süredir çeşitli paylaşımlara konu olan Samsung Galaxy A9, şimdiye dek hiç bu kadar net görülmemişti. Sızdırılan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla cihaz, 6 inç büyüklükte Full HD Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekrana sahip. Ürünün fotoğraflarına iliştirilen açıklamalarda yazan teknik özellikler orta sınıf için oldukça iddialı. Yazılanlara bakılırsa Galaxy A9, Qualcomm’un yeni sekiz çekirdekli mobil işlemcisi Snapdragon 820’den güç alacak.

samsung-galaxy-a9-2016-teknik-ozellikler-ve-cikis-tarihi-2

3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 8 MP selfie kamerası ve optik sabitleyicili 13 megapiksel arka kamera içeridği söylenen cihaz, 4000 mAh bataryasıyla 1 günden fazla pil ömrü sunacak. Samsung Pay mobil ödeme sistemini destekleyen parmak izi okuyucusu sayesinde temassız kredi kartlarının yerine geçmeye hazırlanan akıllı telefonun Aralık ayının sonunda 430 Euro fiyatla satışa sunulacağı söyleniyor. Bununla birlikte cihazın Türkiye’deki fiyatı ve çıkış tarihi henüz kesinleşmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.