Samsung daha küçük ekranlı Galaxy Note 10e modeli tanıtabilir

Bu yıl karşınızda iki farklı Galaxy Note 10 modeli görürseniz şaşırmayın. Firmanın tıpkı Galaxy S10e gibi Galaxy Note 10e üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Galaxy Note serisinin akıllı telefon tarihinde önemli bir yeri vardır. Zamanında gerek Apple’ın efsane CEO’su Steve Jobs, gerek diğer akıllı telefon üreticilerinin birçoğu olsun, akıllı telefon ekran boyutunun 4 inçten büyük olmaması gerektiğini iddia etmişlerdi. Samsung ise bu bakış açısının dışına çıkıp Galaxy Note adlı akıllı telefonunu üreterek telefon-tablet karışımı mobil cihazını piyasaya sürmüştü.

Galaxy Note çok büyük ilgi görmüş ve akıllı telefonların ekran boyutunun büyük olabileceğini bizlere göstermişti. Bu doğrultuda Samsung haklı çıktı ve günümüzde akıllı telefonların neredeyse hepsinin 5,5 – 6 inç civarı ekran boyutlarına ulaştığını görüyoruz. Peki biraz daha küçük ekran ihtiyacı hiç mi yok? Tabii ki var. Bu noktada yine Samsung’un hamle yaptığını görüyoruz ve firmanın Galaxy S10e modeliyle boy gösterdiğini hatırlatmak istiyoruz.

Galaxy Note 9 6,4 inç ekranla karşımıza çıkmıştı

Daha küçük ekranlı Galaxy Note 10e gelebilir

Şimdi ise firmanın bir de küçük ekranlı Galaxy Note 10 tanıtacağına dair haberler var. Oldukça büyük ekran boyutuyla geleceğine kesin gözüyle bakılan Galaxy Note 10, Koreli haber kaynağı The Bell’in haberine göre küçük ekranlı bir kardeşle birlikte gelecek. Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda biraz daha kompakt tasarımlı bir Galaxy Note modeli olması beklenen bu yeni akıllı telefon, tahminler doğruysa Galaxy Note 10e adıyla piyasaya çıkacak.

Samsung’un bu yeni Note serisi akıllı telefonlarını 2019 yılının Ağustos ayında tanıtması bekleniyor. Bakalım firmadan böyle bir hamle görecek miyiz, merakla bekliyoruz.