Samsung Galaxy S3, CyanogenMod 13 nightly ile Android 6.0’ı tadacak

Samsung Galaxy S3 kullanıcıları, CyanogenMod 13’ün nightly sürümü sayesinde Android 6.0 Marshmallow işletim sistemini deneme şansı yakalıyor

Android ekosisteminde ürün geliştiren markaların tümü, en güncel cihazları için güncelleme hazırlamaya koyuldu. Samsung‘un Android 6.0 Marshmallow güncelleme yol haritası geçtiğimiz aylarda sızdırılmıştı ve bu listede Galaxy S3’ü görememiştik. 2012 yılında piyasaya çıktığı dönemin en popüler akıllı telefonlarından biri olmasıyla dikkat çeken Samsung Galaxy S3‘e sunulan yazılım güncelleme desteği, Android 5.0 Lollipop sürümünün hemen öncesinde bitirilmişti.

Dünya genelindeki Galaxy S3 kullanıcıları, Android 4.3 Jelly Bean sürümünden bu yana güncelleme yüzü görmediler. Yalnızca Güney Kore’de satılan Galaxy S3 E210S modeli, Android 4.4 KitKat versiyonuna yükseltilmişti ve XDA kullanıcıları bu varyantın ROM’unu diğer sürümlerde çalışacak şekilde yeniden derlemişlerdi.

Samsung Galaxy S3 Cyanogenmod 13 nightly sürümü ile Android 6.0 Marshmallow güncellemesine kavuşuyor.

Bundan böyle Samsung’dan yazılım desteği almayacak olan Galaxy S3, CyanogenMod geliştiricileri sayesinde Jelly Bean ve KitKat arayüzlerinden kurtularak Android 6.0 Marshmallow yeniliğine kavuşuyor. CyanogenMod 13‘ün “nightly” olarak adlandırılan erken sürümlerinden biri, bu cihazı da destekliyor. 4,8 inç 720p ekranlı S3’ten hala sıkılmadıysanız ve ROM yükleme gibi işlemlere yabancı değilseniz, geliştiricilerin paylaştığı Cyanogenmod 13 S3 işletim sistemi sürümünü deneyin.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.