Samsung Galaxy Tab E 7.0 Android tabletin teknik özellikleri sızdırıldı

Samsung Galaxy Tab E 7.0, orta düzey teknik özellikleriyle ekonomik ve ufak ekranlı Android tablet arayanlara hitap edecek

Samsung’un 2016 yılında piyasaya süreceği tabletler ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz hafta Tayvan’da satışa sunulan 8 inç Galaxy Tab E modelinin daha ufak ekranlı bir versiyonunun hazırlandığı söyleniyor. Samsung Galaxy Tab E 7.0 sürümünün teknik özellikleri Twitter’da paylaşıldı.

Dört çekirdekli 1,3 GHz mobil işlemciyle donatılan SM-T285NZKA’nın 1,5 GB RAM ve 8 GB dahili hafızaya sahip olduğu belirtildi. 7 inç büyüklükteki ekranıyla 1280 x 800 (4:3) görüntü kalitesi sunan tablet, yalnızca Wi-Fi üzerinden internete bağlanabiliyor. Mobil internet ve 4.5G uyumluluğu beklentisinde olan tüketiciler aynı özelliklerin üzerine SIM kart desteği sunan SM-T285 modelini tercih edecekler.

Samsung Galaxy Tab E 7.0 sürümünün tasarım yönünden Galaxy Tab S2'ye benzeyeceğini düşünüyoruz.

Android işletim sistemli tabletin çocuklara özel basitleştirilmiş arayüze sahip “lite” sürümünün de üretileceği söyleniyor. Çocuklarının teknolojiyle iç içe büyümelerini hedefleyen ailelere sunulması planlanan bu versiyonun SM-T113 ürün koduna sahip olduğu belirtiliyor fakat teknik özellikleri hakkında yorum yapılmıyor. Bahsi geçen modellerin Türkiye’deki temin edilebilirlikleri ve fiyatları henüz resmi olarak açıklanmadı.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.