Xiaomi Mi 5’in çıkış tarihi Hugo Barra tarafından doğrulandı

Xiaomi’nin üst düzey yöneticilerinden Hugo Barra, 2016 model Xiaomi Mi 5 Android akıllı telefonun Şubat ayında satışa sunulacağını doğruladı

Akıllı telefon sektörünün en iddialı markaları, 2016 yılı için geliştirdikleri yeni nesil ürünleri 22-25 Şubat tarihlerinde Barselona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde sergileyecekler. Bu etkinlik öncesinde hararetli biçimde çalışan markalar arasında, Sony, Samsung, HTC, Huawei, LG’yi gösterebiliriz. Çinli akıllı telefon devi Xiaomi’nin durumuysa hala belirsiz. Şirketin global operasyonlarının başındaki Hugo Barra’nın yaptığı açıklama bile, Xiaomi Mi 5’in Mobil Dünya Kongresi’nde sergilenip sergilenmeyeceğini kesinleştirmeye yetmedi.

xiaomi-mi-5-hugo-barra

Yetkilinin yaptığı paylaşım, ürünün 24 Şubat 2015 günü satışa sunulacağını kesinleştiriyor. Barra’nın resmi Twitter hesabında paylaşılan görselde, Xiaomi Mi 5 modelinin hayal ettiklerimizin tümünü ve daha fazlasını sunacağı vurgulanıyor. Bu iddia bize biraz abartılı gelse de cihaz hakkında yorum yapabilmek için çıkış tarihini beklemekten başka çaremiz yok.

Yeni nesil akıllı telefonun teknik özellikleri ve tasarımı şimdiye dek birden fazla defa sızdırıldı. Söylentilere göre cihaz Galaxy S7 ile aynı sistem çipini paylaşacak. Çin’de heyecanla beklenen cihazın Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle çalışacağı ve 5,2 inç büyüklükteki ekranıyla QHD (2560 x 1440) görüntü kalitesi sunacağı söyleniyor. Dört çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 820 mobil işlemciden güç alan aygıt 2 değişik hafıza konfigürasyonuyla temin edilecek.

Xiaomi Mi 5 Android 6.0 Marshmallow işletim sistemli akıllı telefonun tasarımı, 2016 yılının ilk günlerinde sızdıırlmıştı.

Birinci bellek seçeneğinde, yalnızca 3 GB RAM ve 32 GB ROM bulunuyor. RAM miktarı 4 GB’a yükseltilen ve 64 GB dahili hafıza içeren modelse, kesenin ağzını açmaktan çekinmeyen teknoloji tutkunları için geliştiriliyor. Xiaomi Mi 5 varyantlarının uluslararası piyasadaki temin edilebilirlikleri ve fiyatları şimdilik gizli tutuluyor. Bu bilgilere ve ürünün resmi teknik özelliklerine ulaşmak için 1 ay kadar beklememiz gerekecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.