Samsung Gear VR’ın yenisi daha ucuz ve daha hafif

Yenilenen Samsung Gear VR sanal gözlüğün desteklediği akıllı telefon modelleri ve fiyatı kesinleşti

Teknoloji üreticilerinin büyük yatırımlar yaptığı sanal gerçeklik kavramı, giyilebilir cihazlar sayesinde hayatımızda yer edinmeye hazırlanıyor. Tüketici, sadece video oynatmaya yarayan gözlüklere yüzlerce Lira harcamaya razı görünmüyor. Fakat, akıllı telefon ekranlarına uyumlu sanal gözlükler, kullanıcıların aklını çelmede ilk adımı oluşturabilir.

Akıllı telefon üreticilerinin son dönemde 2K (QHD) ve 4K (Ultra HD) çözünürlüklü ekranlara yöneldikleri herkesin dikkatini çekmiştir. Pek çok kullanıcı, bu denli yüksek çözünürlüğe ihtiyaç duymazken, üreticileri tutabilene aşk olsun.

samsung-gear-vr-2015-2

2K ekranların hangi amaca hizmet ettiği, Samsung Gear VR projesiyle birlikte iyice netlemişti. Samsung ve Oculus, tüm Galaxy Android kullanıcılarının 360 derece sarmalayıcı video ve oyun tecrübe etmesini hedefliyordu. 5,7 inç 2K Super AMOLED ekranlı Galaxy Note 4 ile uyumlu sanal gerçeklik gözlüğün yenilenen modeli, iki şirketin vizyonlarının değişmediğini vurguluyor.

Samsung Gear VR’ın Oculus yardımıyla geliştirilen 2015 sürümü, daha fazla Galaxy akıllı telefona destek verecek ve daha ucuz fiyattan temin edilebilecek. Gözlük, Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge+, S6 edge ve S6 gibi 2K Super AMOLED ekranlı 2015 model Samsung Android’lere destek verecek.

samsung-gear-vr-2015-3

Bir önceki yılın Samsung gözlüğüne kıyasla %22 daha hafif olduğu söylenen 310 gram’lık Gear VR, 99 $ fiyat etiketi taşıyacak. Aksesuarın Kasım ayında satışa çıkacağı söyleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.