Samsung, Gear VR ile bir ilke imza attı

Samsung, yenilikçi ürünleri ve dünya çapındaki sporcular ve seyircilere sunduğu eşsiz deneyimlerle Olimpik Hareket’e destek vermeye devam ediyor.

Kablosuz İletişim Ekipmanları kategorisi Global Olimpik Partneri Samsung Electronics, 12-21 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Lillehammer 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda, dünyanın farklı şehirlerinden gelen izleyicilere Samsung’un benzersiz VR teknolojisini deneyimleme fırsatı sundu.

Gear VR ile Olimpiyat ruhu ekranlara taşındı

Samsung, Lillehammer Gençlik Olimpiyatları dahilinde dünyanın Sanal Gerçeklik alanındaki ilk Olimpik içeriğini sunmak üzere Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile işbirliği yaptı. Açılış töreninin Sanal Gerçeklik (VR) canlı yayınına bir Samsung mobil cihazı aracılığıyla bağlanma olanağı sunarak uzaktan izleyen sporseverlere, sporcuların stadyuma girdiği anın enerjisini oradaymışçasına yaşama imkanı sundu.

samsung-gear-vr-lillehammer-2016

Galaxy akıllı telefonlarıyla Gear VR cihazını eşleştirerek olympic.org adresi üzerinden Gençlik Olimpiyat Oyunları VR deneyimine katılarak, etkinliğin heyecanına ortak oldu ve coşkulu kalabalığın enerjisini sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde doyasıya yaşama fırsatı buldu. Samsung Electronics Mobil İletişimden Sorumlu Küresel Pazarlama Başkan YardımcısıYounghee Lee, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bugün gençlerin karşı karşıya olduğu sorunlar kimi zaman zorlayıcı olabiliyor. Samsung olarak, gençleri umutlarına ve hayallerine sahip çıkmaya teşvik edecek fırsatlar ve programlar yaratmayı taahhüt ediyoruz. Hem Lillehammer’da hem de dünya çapında Gençlik Olimpiyat Oyunları ruhunu yaymaktan; gelişmiş teknolojimiz ve hayran bırakan VR içeriğimiz ile gençlere ulaşmak üzere tasarlanmış yeni deneyimler oluşturmaktan gurur duyuyoruz.”

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Televizyon ve Pazarlama Direktörü Timo Lumme, “Samsung, Olimpiyat Oyunları ve Gençlik Olimpiyat Oyunları süresince sunduğu yenilikçi teknolojiler ve çığır açan deneyimlerle sporseverelere güç vermeye odaklanmış köklü bir Dünya Olimpik Partneri. Samsung ile, türünün ilk ve tek örneği olan VR canlı yayın akışını hayata geçirmiş olmaktan dolayı gurur duyduk. Bu yayın, sahadaki gençlerin yanı sıra uzaktan izleyenler için de olanakları ileriye taşıdığımız önemli bir adımdı” dedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.