Samsung Serif, Ronan ve Erwan Bouroullec kardeşler tarafından tasarlandı

Samsung Serif, oturma odalarımızın baş köşesinde yer kaplayan dev plastik külçelerine dönüşen televizyonlara yeni bir yaklaşım getiriyor

Televizyon üreticileri, son dönemde akıllı telefon geliştiricilerinin düştüğü hataya düşmeye başladılar. Teknik özellik yönünden gelişen, Android işletim sistemiyle “akıllanan”, 4K Ultra HD ve hatta 8K Ultra HD çözünürlüğüe erişen televizyonlar, alelade tasarımlarla donatılıyor.

Sharp‘ın 133.000 Dolar fiyat etiketi taşıyan 8K televizyonun alelade görünüşü, sektörün düştüğü sıkıntının temsili açısından önem arzediyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un aralarında bulunduğu birçok üretici, televizyon sektöründeki tekdüzeliğin sona ermesi için çabalıyorlar.

samsung-serif-tv-800-1

Samsung, tasarım yönünden sektördeki hiçbir modele benzemeyen ilk televizyonu üretmek için kollarını sıvadı. Erwan ve Ronan Bouroullec kardeşlere dizayn ettirilen Samsung Serif, profilden görünümüyle serif fontuyla yazılan bir I harfine benziyor, kendi ayakları üzerinde durabiliyor.

Cihazın üst ve alt bölümlerinin görüntü paneline kıyasla daha geniş tasarlanması, dengeyi artırıyor ve uzaktan kumanda gibi aksesuarları muhafaza etmek için alan da sağlıyor. Samsung Serif’in Kasım ayından itibaren İngiltere, Fransa, İsveç ve Danimarka olmak üzere 4 Avrupa ülkesinde satışa sunulması planlanıyor.

Ekran büyüklükleri 21 inç’ten başlayan ve 40 inç’e dek uzanan Samsung Serif modellerinin Türkiye’deki temin edilebilirlikleri henüz netleşmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.