Samsung SM-G5510 akıllı telefonun özellikleri TENAA’da görüldü

Samsung SM-G5510, giriş seviyesi akıllı telefonların geldiği son noktayı gösteriyor

Samsung’un yeni ekonomik Android’i, akıllı telefon endüstrisinin ne kadar ileri gittiğini ispatlıyor. Ürünün teknik özellikleri Çin’in telekonmünikasyon cihazı denetleme kuruluşu TENAA’da görüldü. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen orta sınıf akıllı telefonlara denk özellikler içeren akıllı telefonun ismi henüz belli değil.

Samsung'un yeni ekonomik Android akıllı telefonu SM-G5110, Çin'de sertifikalandı. Cihazın teknik özellikleri sizlerle. - CihazTV

SM-G5510 model numarasına sahip cihaz, 5 inç büyüklükte 720 x 1280 HD TFT ekranla donatılıyor. Akıllı telefon 4 çekirdekli 1,4 GHz mobil işlemci içeriyor. RAM miktarı 2 GB düzeyindeki ürün 16 GB depolama kapasitesine ve 128 GB’a kadar hafıza kartı desteğine sahip.

Akıllı telefonun kamera çözünürlüğünün giriş seviyesi için fazlasıyla yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 5 MP selfie kamerası ve 13 MP arka kamera içeren akıllı telefonun video çözünürlüğü açıklanmıyor.

Samsung'un yeni ekonomik Android akıllı telefonu SM-G5110, Çin'de sertifikalandı. Cihazın teknik özellikleri sizlerle. - CihazTV

Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemli cihaz 8,1 mm kalınlıkta 143 gram ağırlıkta. Yani SM-G5510’un piyasadaki en hafif ve en ince Android olmayacağı besbelli. Cihazın idare eder özellikleri, 2600 mAh kapasitede bataryayla destekleniyor.

Ürünün fiyatı ve çıkış tarihi henüz belli değil. Bununla birlikte TENAA’dan sertifika alan cihazların çok geçmeden tanıtıldıkları biliniyor. SM-G5510’un bu ay içinde tanıtılma ihtimalini yüksek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.