Daptr, iPhone 7’nin en büyük eksikliğini gideriyor

iPhone 7’nin 3,5mm ses girişine sahip olmadığına üzülen Reddit üyesi, tasarladığı Daptr isimli kılıfla soruna çözüm getirdi

Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği iPhone 7 Plus ve 7, önceki nesilden neredeyse 1,5 kat güçlü işlemciye, dokunmatik Touch ID tuşuna ve 7 MP çözünürlüklü ön kameraya sahip. Cihazlar, saydığımız bu özelliklere ek olarak suya dayanıklı nitelikteler. Kullanıcılar, yeni nesil iPhone’ların yeteneklerini takdirle karşılamış görünüyorlar. Ancak ürünlerin üzerinde 3,5 mm ses yuvası bulunmayışı, diğer tüm .özellikleri perdeliyor. Yeni Apple telefonların kulaklık girişi içermeyişi yüzünden açılan başlıkların ve atılan Tweet’lerin haddi hesabı yok.

Apple daha hızlı ve daha güvenilir olması için özen verdiği bu cihazlara kulaklık girişi bahşetmeyerek kullanıcıları Lightning bağlantılı kulaklıklara veya Bluetooth bağlantılı kablosuz kulaklıklara mecbur bıraktı. Bu durumu ciddi bir ayıp olarak gören kullanıcıların içleri rahat olsun. Reddit üyesi DungJohnson, tasarladığı ilginç kılıf sayesinde iPhone 7’ye 3,5 mm ses girişi ve ikinci Lightning yuvası getirmeyi planlıyor.

iPhone 7'ye kulaklık girişi kazandıran kılıf Daptr'ın çıkış tarihi ve fiyatı - CihazTV

DungJohnson, Daptr adındaki kılıfın tasarımında, iPhone 6’ya özel bir bataryalı kılıftan yararlandığını itiraf ediyor. Yani bu ürün henüz herhangi bir akseusar markası tarafından desteklenmiyor. Daptr eğer gerçek dünyada hayat bulursa, tüketicinin tüketiciye kıyağı olarak kayıtlara geçecek.

DungJohnson’ın hazırladığı kılıf metal çerçeve ve şeffaf arka kapak ile bir arada duruyor. Aksesuar, telefonun 22mm uzamasına ve 3 mm kalınlaşmasına sebep olacak. Daptr’ın Aralık 2016’dan itibaren satışa sunulması planlanıyor. iPhone 7’ye kulaklık girişi ekleyen kılıf 49 dolar karşılığında satılacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.