Samsung SUHD TV’ler evinizin tamamını yönetecek

Samsung SUHD TV serisinin 2016 model üyeleri, Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) hazır

Samsung’un tüm 2016 SUHD TV’leri IoT aktarma merkezi teknolojisini sayesinde akıllı ev sistemlerinin tamamını kumanda edebilecek. 2016 model Samsung SUHD TV için SmartThings ile kendi IoT aktarma merkezi teknolojisini geliştirdi.

Samsung SUHD TV’ler, akıllı cihazların ve SmartThings sensörlerinin yanı sıra 200’ü aşkın SmartThings uyumlu cihaza bağlanabiliyor ve bu cihazları kumanda edebiliyor. Bunlar arasında çok çeşitli yüksek kalite üçüncü parti üreticilerin bağlı ışıklarından ve kilitlerinden termostatlarına, kameralarına kadar her çeşitten cihaz yer alıyor. SmartThings uyumlu cihazlar ile tam bağlantı desteği için yalnızca SmartThings Extend USB adaptörü yeterli oluyor.

Samsung SUHD TV serisinin 2016 model üyeleri SmartThings akıllı cihaz yönetim platformuyla donatılıyor.

Samsung SUHD TV serisinin yeni üyeleri ve SmartThings teknolojisi CES 2016’da sergileniyor

SmartThings, tüketicilerin çok sayıda bağımsız uygulama ile tek tek cihazları kumanda etmek zorunda kalmaktansa, akıllı cihazlarının tamamına akıllı telefonlarından ve SUHD TV’lerinden erişmesine olanak tanıyor.

Örneğin Samsung Akıllı TV’lerine bağlı bir dış mekan kamerası ile tüketiciler, gelen ziyaretçilerini kontrol edebilir ve doğrudan koltuklarından ön kapıyı açıp açmamaya karar verebiliyorlar. Evin dışında bir hareket algılandığında ise hareket sensörü de uyarıları doğrudan TV ekranında açarak haberdar ediyor.

SmartThings uygulamasının Sinema Modu da mükemmel ev sineması ortamı yaratmayı kolaylaştırıyor. Tüketicilerin ortam aydınlatmasından ortamı çevreleyen ses sistemlerine kadar her şeyi otomatik olarak ayarlamasına olanak tanıyor.

Her 2016 SUHD TV, SmartThings teknolojisi ile gelecek ve SmartThings platform ulaşılabilirliğini genişlettikçe bu işlev bölgesel olarak etkinleştirilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.