SanDisk 8 TB Taşınabilir SSD Modelini CES 2020’de Tanıttı

SSD’lerin depolama alanı HDD’lere göre küçük mü geliyor? Sandisk’in 8 TB taşınabilir SSD modeli bu bakış açınızı ortadan kaldıracak.

Depolama biriminde hız isteyenler SSD’leri, yüksek depolama alanı isteyenler ise HDD’leri tercih ediyor. Şimdiye kadar bu algıyı kırmak için çabalayan birçok firma olmuştu ama görünen o ki SanDisk bu işi epey ciddiye alıyor. Bugün CES 2020 fuarı dahilinde tanıtılan SanDisk 8 TB taşınabilir SSD modeli tüm dikkatleri firmanın üstüne çekti. Şimdilik bir prototip olan bu cihazın ucuz olmayacağını rahatlıkla tahmin edebiliyoruz.

İlginizi çekebilir: En Ucuz M.2 PCIe (NVMe) SSD’ler

Çok yüksek kapasiteli, çok yüksek performanslı ve çok büyük boyutlu taşınabilir depolama birimlerinin yakında piyasada olacağını bizlere gösteren bu ürün teknoloji dünyası için büyük önem taşıyor. Şu an piyasada oldukça küçük boyutlu taşınabilir HDD modelleri olsa da bu ürünlerin performansı asla SSD hızına yetişemiyor.

Mekanik sabit disklerin yerini alma konusunda hızlı adımlar atan SSD’ler görünen o ki 2020 yılına damgasını vuracak. Bugün haberini sizlerle paylaştığımız Samsung taşınabilir SSD T7 Touch’ın hemen ardından SanDisk’in 8 TB’lık taşınabilir SSD prototipinin gelmesi bizleri sevindirdi. Bakalım bu devasa kapasiteli taşınabilir SSD piyasaya kaç TL’den çıkacak merakla bekliyoruz.