Sateen.com’un başarısında Ticimax V8 katkısı

Sateen.com sitesini Ticimax V8 ile yeniledi ve açılışını Stilist ve Tasarımcı Ivana Sert ile gerçekleştirdi. Sitede Sert’in seçtiği ürünler de sergileniyor ve satılıyor .

Saten Tekstil’in Sateen markası altında İstanbul’da Merter Toptan Mağazasının yanı sıra; Avcılar, Bakırköy, Kadıköy, Kavacık, Sultanbeyli, Paşabahçe ve Fikirtepe olmak üzere 8, Türkiye genelinde ise Edirne, Antakya, İskenderun, Bodrum, İzmir, Sivas ve Kıbrıs başta olmak üzere 20’ye yakın mağazası bulunuyor.

Saten Tekstil Mayıs 2012’de Sateen.com alan adıyla e-ticarete giriş yaptı.

Sateen.com o dönemlerde günde 1-10 kargo gönderen bir e-ticaret sitesiydi ve kullandığı altyapının yeterli olduğunu düşünüyordu. Sateen.com CEO’su Orkun Kurt, sipariş adetlerinin artmasıyla kargo entegrasyonlarında, ERP programı ile stok entegrasyonlarında sorunlar yaşamaya başladıklarını söylüyor.

logo copy

2014 yılında Ticimax ile tanıştıklarını belirten Kurt, Ticimax’ın birçok avantajını yaşadıklarını ifade ediyor. Kurt, Ticimax’in sahip olduklarını şu şekilde açıklıyor: “Açık söylemem gerekirse, Ticimax yazılımlarının esnek oluşu ve bunun neticesinde her isteğimize bir süre verip, söz verdikleri sürede isteklerimizin yapılıyor olmasının yanı sıra, Ticimax V8 in yanında ek paket olarak sunduğu “Akıllı Depo” Yazılımı ile; her bir siparişin, müşterilerimize eksiksiz ve hızlı bir şekilde gönderebiliyor olmamızı, siparişlerimizin kargo durumunun her aşamasını takip edebilmemizi, kapıda ödemeli siparişlerimizden alınan bedelin hesabımıza yatırılıp yatırılmadığına kadar her şeyin tam anlamıyla parmaklarımızın ucunda olmasını Ticimax’a borçluyuz.” 2015 Kasım sonu itibari ile günde 4 ila 5 bin sipariş çıkaran bir e-ticaret sitesi haline gelirken kendilerinin en büyük destekçilerinin Ticimax olduğunu aktaran Kurt, Ticimax ekibinin gece-gündüz demeden yanlarında olduğunu vurguluyor.

Sateen.com’un başarısına Ticimax V8 desteği

Sateen.com’un başarısına en önemli katkısı Ticimax V8’den geldi.

Ticimax V8, tekstil ,elektronik ve eşya sektörüne kadar bütün e-ticaret firmalarının kolaylıkla ve modüler olarak kullanabileceği çözümler sunuyor. Firmalar ürün ve hizmetlerinin satışlarını en iyi şekilde Ticimax V8 ile gerçekleştirebilecek.

V8’in özel modül ve çözümleri ile perakende sektöründeki şirketlerin satış ve dönüşümlerini artırabilme fırsatına sahip.