Sharkoon Rush ER30 incelemesi – Mikrofonu Çok Kaliteli USB Kulaklık (Video)

Sharkoon Rush ER30 incelemesi yayında. Mikrofonunun kalitesiyle beni şaşırtan bu kulaklığı size hediye ediyorum.

Sharkoon Rush ER30 kulaklığın kutusunu açtığımızda garanti belgesi, kullanma kılavuzu ve bir çift kumaş kaplamalı ekstra yastık karşımıza çıkıyor. Uygun fiyatlı sayılabilecek bir USB kulaklık olan Sharkoon Rush ER30’un toplam iki çift kulak yastığıyla geliyor olması beni çok mutlu etti. Kulaklığın üzerinde takılı gelen deri benzeri yastıkların zaman içerisinde soyulması kaçınılmaz olacaktır. Hem soyulmaların önüne geçmek hem de yazın terlememek için kumaş yastıklar değişimli kullanılabilir.

Sharkoon Rush ER30 hediye kampanyasına katılmak için link: https://gleam.io/LZ6Wh/sharkoon-rush-er30-usb-kulaklik-hediyesi

Kulaklığın tasarımı benim çok hoşuma gitti. Gereksiz detaylara sahip olmayan, çekici, motive edici ve renkli bir kulaklık karşımızda. Kulaklığın kulak yastıkları da baş yastıkları ne çok sert ne çok yumuşak, yani tam tadında bir hisse sahip. Kulaklığın başınızı çevreleyen kısmı metal iç yapıya sahip olduğu için dayanıklılık açısından iddialı görünüyor. Kulaklığın yüksekliği ayarlanabiliyor. 320 gram ağırlığa sahip olan bu kulaklık başınızı çok sıkmıyor, yani uzun süreli oyun deneyimlerinde bile rahatsız olmayacağınıza eminim.

Sharkoon Rush ER30’un RGB aydınlatması da bulunuyor. Özelleştirilemeyen ama son derece güzel görünen RGB aydınlatma, rastgele renklerle akıcı bir renk animasyonu sunuyor. Bu aydınlatmanın üstünde metal mesh kaplama dikkat çekiyor. Bu mesh kaplama kulaklığın daha karizmatik görünmesini sağlıyor.

Kulaklığın sol yanında mikrofonu açıp kapatmaya yarayan anahtar ve ses seviyesini ayarlama tekerleği dikkat çekiyor. Bu iki detay birçok oyuncu için çok önemli ve bir artı puanı kesinlikle hak ediyor.

Kulaklığın üstünde bulunan mikrofon çıkarılamıyor ama pozisyonu rahatça ayarlanabiliyor. Metal kaplı olan mikrofon uzun vadeli kullanımda bile deforma olmayacak kadar sağlam duruyor. Mikrofonun üstünde beyaz bir LED aydınlatma da dikkat çekiyor. Garibime giden bir detay ise, mikrofonu kapattığımızda LED aydınlatmanın kapanmıyor olması. Normalde bu tip mikrofon ışıkları, mikrofon kapatıldığında sönerdi. Bu kulaklıkta beyaz LED sürekli açık kalıyor.

USB bağlantısı üzerinden çalışan Sharkoon Rush ER30 kulaklık, 2 metre 20 cm uzunluğunda örgülü kabloya sahip. Kablo uzunluğu bence son derece yeterli boyutta. Kablonun örgülü olması da dayanıklılık açısından bir avantaj sağlayacaktır. USB girişi, daha iyi performans için altın kaplamalı üretilmiş. Unutmadan hatırlatayım, kulaklığın hem PC hem de PlayStation 4 uyumlu olduğu belirtilmiş. Diğer konsollarda çalışır mı bilemiyorum, deneyenler olursa lütfen deneyimlerini yorum olarak paylaşsınlar.

Tasarım açısından bir değerlendirme yapacak olursam, Sharkoon ER30 gerek görsellik, gerek fonksiyonellik gerekse konfor açısından çok başarılı bir kulaklık. Fiyatı düşünüldüğünde bu kulaklığın kesinlikle çok kaliteli göründüğünü rahatlıkla söyleyebilirim.
Ses Performansı ve Kullanım Deneyimi

Sharkoon Rush ER30, 50 milimetre sürücülere, 32 Ohm empedansa, 20 Hz ile 20.000 Hz arası frekans tepki aralığına ve 109 desibele kadar ses gücüne sahip bir USB kulaklık. Kulaklığın 7.1 Surround teknolojisi bulunmuyor, ancak yaptığım denemelerde ses takibi açısından çok iyi sonuçlar aldım.

CS:GO oynayarak test ettiğim bu kulaklık sayesinde düşmanlarınızın nerede doğduğunu ve hangi yönden yürümekte olduğunu çok kolay bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Hatta oyun içindeki çatışmaların tahminen ne kadar uzakta gerçekleştiğini de sadece sesleri dinleyerek algılayabiliyorsunuz. Kulaklığın uygun fiyatı düşünüldüğünde pozisyonel ses deneyimi açısından son derece başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

CS:GO dışında kulaklıkla Forza Horizon 4 oynadım. Forza Horizon 4 hem araba seslerinin gerçekçiliği, hem ambiyans hissiyatı hem de müzikleriyle öne çıkan bir oyun. Kulaklığın ses deneyimi Forza Horizon 4’te biraz derinden geliyormuş hissi yaşattı. Ancak bu derinlik hissi dışında ses kalitesi gayet iyi seviyedeydi.

Müzik dinlerken de kulaklığın ses kalitesinden hoşnut kaldım. Basları son derece güçlü hissettiren bu kulaklıkta titreşim motoru olmamasına rağmen gayet derin baslar hissedilebiliyor. Güçlü baslar esnasında sürücülerin kulağınızda subwoofer etkisi yaptığını görebiliyorsunuz. Maksimum ses seviyesi de benim standartlarıma göre çok yüksek. En yüksek seste bile cızırtı ya da bozulma hisstemiyorsunuz. Ben bu kulaklığı kullanırken ses seviyesini %25’in üstüne çekme gereği duymadım.

Şimdi gelelim bu kulaklıkta en çok beğendiğim ve beni gerçekten çok şaşırtan noktaya, yani mikrofon deneyimine. 300 TL civarında satılan USB kulaklıklarda mikrofon kalitesi konusunda fazla beklentiniz olmaz. Ancak Sharkoon Rush ER30 o kadar kaliteli bir mikrofona sahip ki, hem kendi yaptığım ses kayıtlarında epey şaşırdım. Hem de Twitch üzerinden yaptığım canlı yayında tüm izleyicilerim bu kulaklığın mikrofonuna hayran kaldı. Gürültü bastırma kullanılmadığında biraz dip ses olsa da, OBS Studio üzerinden RNNoise gürültü bastırma filtresi uygulandığında inanılmaz kaliteli sesler kaydedebiliyorsunuz.

Cihaz.TV’nin Yorumu

Sharkoon Rush ER30 fiyatına göre kesinlikle çok iyi bir USB kulaklık. Ses kalitesi ve ses gücü bence gayet yerinde. Oyunlarda sesler biraz derinden geliyormuş hissi veriyor ama buna rağmen ses netliği ve pozisyonel ses takibi çok başarılı. Kulaklığın dahili mikrofonu ise böyle bir kulaklıktan asla beklemeyeceğiniz kadar iyi. Sharkoon Rush ER30 ile oyun içi iletişim ya da canlı yayın yapma deneyimi kesinlikle çok keyifli olacak.

Şu an 300 TL civarı fiyatla satılan Sharkoon Rush ER30 kulaklığa, 10 üzerinden 8,5 puan veriyorum. Kulaklığı Cihaz.TV Fiyat Performans ve Cihaz.TV Tavsiye Eder ödüllerine layık görüyorum. Cihaz hakkında ekstra sorularınız olursa yorum olarak paylaşabilirsiniz.


🔥Fırsat ürünlerinden anında haberdar olmak için Telegram kanalıma gelin : https://t.me/cihaztv
🛰️İndirimlerden anında haberdar olmak için Discord’a gelin: https://discord.gg/SdZpt24
📲Cihaz.TV’yi Instagram’da takip edin: https://www.instagram.com/cihaztv/
🎙️Canlı Yayınlar için Twitch kanalımı takip edin: https://www.twitch.tv/cihaztv

💻Hepsiburada F/P Laptop Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4917dc56
🧊Hepsiburada F/P Laptop Soğutucu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4095417b
📱Hepsiburada F/P Cep Telefonu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/c15bc2f2
🔹Hepsiburada F/P Bluetooth Kulaklık Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/a196af9f
🎧Hepsiburada F/P Oyuncu Kulaklığı Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/5a89ab97
⌨️Hepsiburada F/P Oyuncu Klavye Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/d3bad42c
🖱️Hepsiburada F/P Oyuncu Mouse Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/ce9a647b
🖥️Hepsiburada F/P Monitör Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/9d2671a5
⚙️Hepsiburada F/P PC Donanım Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/b90354af

💻Amazon TR F/P Laptop ve Ürün Önerilerim: https://amzn.to/3QojBae
📱Amazon TR F/P Cep Telefonu ve Mobil Cihaz Önerilerim: https://amzn.to/3cRJguo
🖥️Amazon TR F/P PC Donanım Önerilerim: https://amzn.to/3RGYMrS
🎮En Uygun Fiyata Amazon’da : https://amzn.to/3xaqTrt

Saglamlisans.com üzerinden %5 indirimle lisans key almak isteyenler cihaztv5 kodunu kullanabilirler: https://www.saglamlisans.com/