Sharp Corner R çerçevesiz ekran konsepti CEATEC 2016’da sergilendi

CEATEC 2016’da sergilenen Sharp Corner R görüntü paneli, %90 ekran/kasa oranına sahip kavisli akıllı telefon üretilmesini sağlayacak

Akıllı telefon ekranlarını çevreleyen siyah bantlar, kullanıcıların göz zevkini bozan ve kolay kolay kurtulamayacağımız ayrıntılar arasında. Geliştirdiği ekran teknolojileriyle sektörde özel bir yere sahip olan Sharp, ekran çerçevelerine savaş açtı. Şirketin bu mücadeledeki en gelişmiş silahı, Free Form Display (Serbest Biçimde Ekran) teknolojisi. Bu yöntem, IGZO LCD panellerinin sıradışı şekillerde üretilmesini sağlıyor. Özel formda üretilen yeni Sharp akıllı telefon ekran konsepti Corner R, şirketin çerçevesiz akıllı telefon üretme hedefine bir adım daha yaklaştığını sergiliyor.

Çerçevesiz akıllı telefonlar hayal olmaktan çıkıyor

Corner R görüntü panelinin yan kenarları ve üst bölümü kavisli nitelikte. Bu kenarlardaki çerçeveler, ihmal edilecek kadar ince. CEATEC 2016’da sergilenen Sharp akıllı telefon ekranı, 5,2 inç büyüklükte ve 1080p Full HD görüntü kalitesinde. Full HD (1920 x 1080) görüntü çözünürlüğü, bu büyüklükte yaklaşık 425 ppi’a denk geliyor.

Sharp Corner R çerçevesiz ekran konsepti CEATEC 2016'da sergilendi. - CihazTV

Görüntü paneli, sanal Android tuşlarına da ev sahipliği yapıyor. Bu panel sayesinde ön yüzü %90 oranında ekrandan oluşan akıllı telefonların yolu açılıyor. %90 görüntü/kasa oranı daha önce hiçbir marka tarafından sunulmamıştı. Corner R şu anki haliyle toplu üretime ve son tüketiciye sunulmaya hazır değil. Bu teknolojiyle desteklenen akıllı telefonların satışa çıkacağı tarih henüz ilan edilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.