Sony Xperia Ear akıllı kulaklık Japonya’da satışa çıkıyor

Sony Xperia Ear, dahili sesli asistanı ve hareket algılama yeteneğiyle dikkat çekiyor

Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress 2016’da tanıtılan Sony Xperia Ear’ın fiyatı ve çıkış tarihi duyuruldu. Xperia Ear’ın Japonya’da 20.000 yen fiyatla satılacağı söyleniyor. Yani cihazın Japonya’daki fiyatı yaklaşık olarak 600 TL’ye denk geliyor. Üretici cihazın alelade bir Bluetooth kulaklık olmadığını vurguluyor. 600 TL karşılığında kullanıcı, çağrı almak ve arama yapmakla sınırlı kalmayacak. Ürün aynı zamanda dijital asistan görevi üstleniyor.

Sony Xperia Ear dahili sesli asistanlı bluetooth kulaklığın çıkış tarihi ve fiyatı ilan edildi - CihazTV

Xperia Ear, dahili mesafe sensörüyle kulağa takılıp takılmadığını algılıyor. Cihaz, kullanıcının uzakta olduğu zamanda kaçırdığı SMS’leri, bildirimleri ve gelen çağrıları hatırlatıyor. Kulaklık, dahili sesli asistanıyla navigasyonla yol tarifi ve sesli komut algılama gibi faydalı özellikler sunuyor.

Sony Xperia Ear dahili sesli asistanlı bluetooth kulaklığın çıkış tarihi ve fiyatı ilan edildi - CihazTV
Sony Xperia Ear şimdilik sadece Japonya’da satılacak.

Cihaz dahili jiroskop sayesinde hareket algılamayla yönetiliyor. Örneğin, gelen bir telefon çağrısını kabul etmek için kafanın yukarı aşağı sallanması yetiyor. Çağrıyı reddetmek için kullanıcının başını sağa sola hareket ettirmesi gerekiyor.

Sony Xperia Ear dahili sesli asistanlı bluetooth kulaklığın çıkış tarihi ve fiyatı ilan edildi - CihazTV

Bu Bluetooth kulaklıktan yararlanmak için Android 4.4 veya daha güncel işletim sisteme sahip akıllı telefonlara ihtiyaç duyuluyor. Cihazın pil ömrü, 4 saat telefonla konuşmayı sağlayacak kadar uzun. Hareket algılayıcılı ve kablosuz kulaklık, 18 Kasım 2016’da Japonya’da satışa sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın

4 thoughts on “Sony Xperia Ear akıllı kulaklık Japonya’da satışa çıkıyor

  1. Nerde satılıyor şu an Mayıs A gireceğiz bir türlü nerden alacağım bilmiyorum gerçekten almak istiyorum

Comments are closed.