Shift5+ modüler telefon, Android ve Windows 10 ayrımı yapmıyor

İsveçli Shift’in geliştirdiği Shift5+, uzun yıllar boyunca güncel kalmayı vaat ediyor

Google‘ın yapboz akıllı telefon konsepti Project Ara, yenilikçi mobil teknoloji markalarına ilham kaynağı oldu. Modüler akıllı telefon felsefesini benimseyen genç şirketler, yenilenebilir ve geliştirilebliir ürünler tanıtmaya başladılar. İsveçli akıllı telefon markası Shift de, bileşenleri kolayca değiştirilen Shift5+ ile kullanıcı dostu bir platform oluşturmak istiyor..

Shift5+’ın sahip olduğu teknik özellikler, orta sınıf akıllı telefonlarda gördüğümüz cinsten. İsveçli akıllı telefonun en basit versiyonu, 5 inç boyunda IPS ekran, Qualcomm işlemci ve en az 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza içerecek.

shift5-plus-moduler-akilli-telefon-windows-android-2

Cihazın 3000 mAh‘a kadar büyüklükte batarya taşıdığı, 5 megapiksel selfie kamerası ve 13 megapiksel arka kameraya sahip olduğu söyleniyor. Shift5+’ın bileşenleri teknik servis yardımı alınmaksızın değiştirilebiliyor.

Akıllı telefon, Android ve Windows 10 Mobile olmak üzere iki işletim sistemi seçeneğiyle satışa sunulacak. Cihaz bu yönüyle sektördeki ilklerden biri. Daha önce hiçbir marka, aynı modelde Windows Phone ve Android desteği sunmamıştı. Shift5+, 2016 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren 444 Euro fiyatla piyasaya çıkacak. Akıllı telefonu ön siparişle daha ucuza satın almak mümkün. Cihazı erken ayırtanlar, yalnızca 399 Euro fiyat ödeyecekler.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.