Solar Powerbank, telefonları güneş enerjisiyle şarj ediyor

SBS tarafından geliştirilen Solar Powerbank, telefon ve tabletleri güneş enerjisi ile şarj etmeyi sağlıyor

Tatil mevsiminin gelmesi ile birlikte dışarıda geçirilen süre artarken, akıllı telefonların ve tabletlerin hızla tükenen şarjları, gidilen her yerde elektrik prizine bağlı bir yaşam sürmeye neden oluyor. Buna ek olarak, birçok kullanıcı şarj ömrünü biraz da olsa uzatmak için mobil cihazlarının birçok özelliğini kapatmak zorunda kalıyor. İtalyan mobil aksesuar markası SBS tarafından geliştirilen Solar Powerbank, güneş enerjisi ile şarj olan yapısı ile priz arama derdine son verirken, yazın kavurucu sıcaklarını da avantaja çeviriyor.

Solar Powerbank, akıllı telefonları güneş enerjisiyle şarj etme fırsatı sunuyor - CihazTV

SBS Solar Powerbank, 5000 mAh’lik dahili bataryasıyla akıllı telefonların yanısıra tabletleri de şarj ediyor. Taşınabilir şarj aleti, üzerinde yer alan mikro paneller sayesinde güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüyor. Elektrik ile çalışan powerbank ürünleri gibi enerji depolayabilen ürün, bu sayede sadece güneş altında değil, kapalı ortamlarda da kullanılabiliyor. Su sıçramalarına dayanıklı olması sayesinde doğa sporları ile uğraşanlar için de ideal olan cihazın üzerinde 2 adet USB yuvası yer alıyor.

SBS Solar Powerbank fiyat ve temin edilebilirlik

SBS distribütörü Aksoy Bilişim güvencesiyle Türkiye pazarına sunulan Solar Powebank, 164,99 TL’lik* fiyat etiketine sahip. Ürün, Turkcell internet sitesinin yanı sıra ülke genelindeki seçkin aksesuar mağazalarından temin edilebiliyor.

*Aksoy Bilişim tarafından tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıdır.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.