Sony Çin’deki akıllı telefon fabrikasını kapatıyor

Sony mobil cihazlar cephesinde işler hiç iyi gitmiyor. Japon firma giderleri düşürmek adına Çin’deki akıllı telefon fabrikasını kapatıyor.

Japon teknoloji devi Sony, cep telefonları ilk karşımıza çıktığı günlerden beri bu alanda önde gelen firmalar arasında yer almayı başarıyordu. Ancak görünen o ki Apple’ın, Güney Koreli devlerin ve Çinli firmaların yükselişiyle birlikte bu alanda Sony’ye kalan pazar payı epey daralıyor. 2018 yılının başından beri, hakkında bir türlü olumlu haber duyamadığımız Sony firması, yine olumsuz bir haberle karşımızda. Reuters’in haberine göre Japon firma, Çin’deki akıllı telefon fabrikasını kapatma hazırlığında.

Sony giderlerini azaltmaya çalışıyor

Sony Çin'deki akıllı telefon fabrikasını kapatıyor

Çin’deki akıllı telefon fabrikasını firma giderlerini düşürmek adına kapatılacağı düşünülen Sony’nin MWC 2019’da tanıttığı telefonları da fazla ilgi görmedi. Bir türlü istenen tasarım dilini yakalayamayan firma, görünen o ki bir süre daha akıllı telefon pazarında kan kaybetmeye devam edecek. Düşük ve orta segment akıllı telefon modellerini piyasadan kaldırarak sadece Premium modellere yönelmek Sony’nin şu anki tek planı gibi görünüyor. Bakalım firmanın kendini toparladığı ve yeniden öne çıktığı günleri görebilecek miyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here