Yeni Xperia şarj istasyonu Sony DK60 satışta

Sony Xperia XZ ve X Compact modellerine uyumlu en yeni şarj istasyonu Sony DK60 bazı bölgelerde satışa çıktı. Global için beklenen tarih ise önümüzdeki ay.

Sony‘nin USB-Type C destekli şarj istasyonları nihayet satışa çıkmaya başladı. Normal şartlarda Şubat ayı içerisinde sunulması planlanan şarj istasyonları, İngiltere gibi bazı ülkelerde şimdiden satılmaya başlandı.

Sony DK60

Sony DK60 ismindeki Type-C şarj istasyonu, Xperia XZ ve X Compact modelleri ile birlikte geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılmıştı. Adından da anlaşılabileceği üzere yeni istasyonun tüm farkı USB Type-C girişi kullanıyor olması. Xperia XZ ve X Compact gibi modellerinde USB Type-C girişini tercih eden Sony, böylece yavaş yavaş farklı aksesuarlarını da buna göre güncelliyor.

Ürünlerin şu anda resmi olarak Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ve dolayısıyla da fiyatlarının ne olacağı bilinmiyor. Ancak İngiltere’de cihaz şu anda 50 dolar civarında satılıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here