Sony PlayStation 5 Çıkış Tarihini Verdi ve PS5 Logosunu Gösterdi

Sony PlayStation 5 çıkış tarihini verdi ve PS5 logosunu gün ışığına çıkardı. CES 2020 teknoloji tutkunlarını heyecanlandıran haberlerle başladı.

Sony PlayStation 5 hakkında sızıntı fotoğraflar olduğunu dün sizinle paylaştığımız haberde belirtmiştik. Şimdi ise resmi gelişmelerin vakti geldi çattı. Japon teknoloji devi, Las Vegas’ta düzenlenmekte olan CES 2020 etkinliği dahilinde PlayStation 5 çıkış tarihini açıkladı ve konsolun resmi logosunu tüm dünyaya gösterdi.

İlginizi çekebilir: Düşük Sistem Gereksinimi İsteyen En İyi Yarış Oyunları

Logoda hiçbir farklılığın göze çarpmadığını belirtmeliyiz. Sony radikal bir değişime gitmektense klasik logosunu kullanmayı tercih etti. Bir önceki PlayStation’ın logosu olan PS4’teki 4 rakamının yerini 5 aldı ve yeni logo karşımıza çıktı. PlayStation 5 çıkış tarihi konusundaysa söylentilerin doğru çıktığını söyleyebiliriz. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre bu yılın yani 2020’nin son çeyreğinde, yılbaşı tatiline yakın bir dönemde PlayStation 5’in resmi olarak piyasaya çıktığını göreceğiz.

PlayStation 5’in hangi özelliklere sahip olacağı şimdilik net olarak bilinmiyor. Söylentiler bu cihazda çok hızlı bir SSD depolama birimi olacağı yönünde. Bekleme sürelerinden şikayetçi olan PlayStation 4 kullanıcıları görünen o ki PlayStation 5’te muradına erecek. Bunun dışında Ultra HD Blu-Ray oynatıcının PS5’e dahil olarak geleceği, titreşim özelliği geliştirilmiş yeni nesil Dual-Shock kontrolörlerin olacağı ve 3D ses desteğinin bu konsolda bulunacağı da dedikodular arasında öne çıkıyor.

Sony bugüne kadar 106 milyon adet PlayStation 4 ve 5 milyon adet PlayStation VR sattığını belirtti. Her ay 103 milyon aktif PlayStation kullanıcısı olduğu ve 39 milyondan fazla PS Plus üyesi olduğu da verilen bilgiler arasındaydı. Tüm bu rakamlar Sony’nin akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar pazarını artık neden çok önemsemediğini açıkça gösteriyor. Sony, PlayStation platformu ile tarihi gelir rekorlarına imza atmaya devam edecek gibi görünüyor.