Sony XDCAM PXW-Z150 4K kompakt profesyonel video kamera duyuruldu

4K kalitesinde kayıt yapan Sony XDCAM PXW-Z150 video kamera modelinin özellikleri duyuruldu

Sony XDCAM PXW-Z150 sayesinde içerik oluşturucular, artık hızlı ve zahmetsiz kurulumdan, yayın kalitesinde görüntülerden, tüm gereksinimleri ve beklentileri karşılayacak gerçek çok yönlülükten yararlanabilecekler.

Sony XDCAM PXW-Z150 video kamerayı eklediğini duyurdu. Bu seri, kablosuz kullanıma ve yüksek kaliteli 4K*1 çekime olanak tanıyan yeni işlevler sunan, hafif ve kullanımı kolay profesyonel video kameralardan oluşmaktadır. Taşınabilir PXW-Z150’nin esnek ve zahmetsiz kurulum özellikleri sayesinde tüm deneyim düzeylerinden içerik oluşturucular, gereksinim ve beklentiler ne kadar zorlu olursa olsun, içerik ve etkinlik çekim senaryoları için etkileyici görüntüler sunabilecekler. PXW-Z150, kullanıcılara muhteşem 4K kayıt ve Full HD kalitesinde etkileyici 5x ağır çekim olanağı sunan 1,0 tipi istiflenmiş Exmor® RS CMOS görüntü sensörüne sahiptir. Bunlar, en yüksek kalitede kurumsal veya kişisel prodüksiyonlar sunmak isteyen içerik oluşturucular için vazgeçilmez işlevlerdir.

Geleneksel video kamera olanaklarının çok daha fazlasından yararlanın; Full HD kalitesinde, 120 kare/saniye’ye (fps) kadar Yüksek Kare Hızında devamlı kayıt özelliğiyle her anı yakalayın. Clear Image Zoom teknolojisi, HD ve 4K modlarında sırasıyla 24x ve 18x yakınlaştırma sunar. Ek olarak, standart optik 12x yakınlaştırma olanağı da vardır. Tekli 20 megapiksel*2 1,0 tipi geniş sensör boyutu, düşük ışık koşullarında bile net görüntüler sağlayarak film yapımcılarına üstün netlik ve keskinlik sunar. Böylece film yapımcıları, çeşitli ortamlarda esnek çekim olanaklarından yararlanabilirler. Hızlı kurumsal sektörün artan beklentilerine karşılık olarak, kullanıcılar artık dahili Wi-Fi® ve kablosuz FTP bağlantısı ile gerçekten kablosuz bir iş akışını destekleyen canlı akış özelliklerinin keyfini çıkarabilirler.

sony-xdcam-pxw-z150-video-kamera-4k-teknik-ozellikler-3

Yaratıcı ifadeler sunmak için kapsamlı bir kurulum şart değildir. PXW-Z150, rahatça çekim yapmayı desteklemek için ergonomik şekilde tasarlanmıştır. Kompakt ve hafif gövde, gelişmiş özelliklerle entegre olmuştur. Böylece birden çok harici aksesuarı kullanma gereksinimi ortadan kalkar. Pozlama ve alan derinliği kontrolünde esneklik sunmak için 4 kademeli ND filtre, kameraya dahil edilmiştir. Ayrıca Çoklu Arabirim (MI) Yuvası, PXW-Z150 ile Sony’nin UWP-D serisi kablosuz mikrofonlar gibi çevre üniteleri arasında kolay entegrasyon sağlayarak kablo sorununu ortadan kaldırır. PXW-Z150, uzaktan Wi-Fi® kullanan bir akıllı telefon veya tablet kullanılarak kolayca kontrol edilebilir. Ayrıca 400*3 dakika kesintisiz kayıt süresi sunan dikkate değer bir pil ömrüne sahiptir. Böylece gerektiği anda gereken nesneyi çekmeye hazır olursunuz. Geniş görüş açılı ve yüksek kontrastlı 0,39 tipi 1440K OLED vizör ile 3,5 tipi 1550K LCD panel sayesinde yüksek görünürlük sağlanır.

PXW-Z150, çeşitli ortam ve düzenleme gereksinimlerine uyum sağlayarak Sony’nin gelişmiş XAVC (Uzun GOP) formatının yanı sıra MPEG2HD (50 Mb/sn / 35 Mb/sn) geleneksel yayın formatını da destekler. PXW-Z150; profesyonel standart 3G-SDI, XLR girişleri, HDMI, Çoklu/Mikro USB, REMOTE ve Kompozit (ses) dahil olmak üzere çeşitli dahili bağlantı seçenekleri sağlayarak adaptör ihtiyacını ortadan kaldırır. Video kamera, kayıt süresini ve iş akışı esnekliğini artırmak için iki adet bellek kartı yuvasıyla donatılmıştır ve SDXC ile SDHC kartlarla uyumludur. Çift medya yuvası; yedek, eş zamanlı ve sıralı kayıt gibi çeşitli kayıt seçenekleri sağlar.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa’da Ürün Pazarlama Müdürü James Leach, “Hızlı kurulumla birlikte yüksek kalitede yaratıcı seçenekler sağlayan bir çözüme ihtiyaç duyulan zorlu ortamlarda müşterilerimizi destekleyecek, taşınabilir bir video kamera sunmak istedik,” diyor. “Kompakt ve hafif kamera gövdesiyle yüksek kaliteli yaratıcı özellikler ve 4K kalitesi bir araya gelerek film yapımcılarına, ister kurumsal çalışmalarını ister etkinlik veya çevrimiçi videografi çalışmalarını bir sonraki boyuta taşımaları için gereken araçları sağlıyor. Yaratıcılık dünyasında müşterilerin beklentileri sürekli olarak değişiyor. İçerik oluşturucular, yüksek kaliteli görüntüler sunmakla kalmayıp bunu zamanında ve profesyonel şekilde başaran çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. Zahmetsiz kurulum, esnek çekim olanağı sağlamaktadır. Ayrıca Wi-Fi® entegrasyonu sayesinde canlı akış özelliğinden yararlanabilirsiniz. Siz hazırsanız PXW-Z150 de hazırdır.”

sony-xdcam-pxw-z150-video-kamera-4k-teknik-ozellikler-2

Sony XDCAM PXW-Z150’nin öne çıkan özellikleri

1,0 tipi Exmor® RS görüntü sensörü ve birinci sınıf G lens ile yüksek kaliteli 4K çekim

PXW-Z150 şu formatları destekler: 4K (3840×2160), maksimum 100 Mb/sn XAVC Uzun ve 10 bit 50 Mb/sn FHD 4:2:2 yayın formatları (XAVC Uzun, MPEG2HD). 1,0 tipi Exmor® RS görüntü sensörü, ışığın az olduğu ortamlarda yüksek hassasiyet ve yüksek performans sağlar. Yüksek hızlı okuma, minimum bozulmayla yüksek hızlı hareketli çekim olanağı tanır. Videograflar; 12x optik yakınlaştırma özelliği ve yüksek performans sunan 4K uyumlu 29-348 mm geniş açılı lensle, lensin merkezinden kenarına kadar yüksek çözünürlük ve kontrast sağlayabilirler.

120 fps ağır çekim, zengin kayıt formatı ve ağ işlevleriyle çeşitli uygulamalarda kullanım olanağı

Video kamera, 120 fps Full HD yüksek hızlı sürekli çekimi destekleyerek 5x ağır çekim ifadesi sağlar. Kullanıcılar; canlı akış özellikleri için video kameranın dahili Wi-Fi® ve kablosuz FTP bağlantısı (QoS, ürün yazılımı güncellemesiyle desteklenecektir) gibi gelişmiş ağ işlevlerinden yararlanabilirler. Bu işlevler, kablosuz iş akışlarına entegre olarak kullanıcıların, müşterilerinin sürekli değişen teslim tarihlerine ayak uydurmalarını sağlar.

Kompakt ve hafif bir gövdede yüksek kullanılabilirlik ve zengin arabirim

PXW-Z150; geniş görüş açılı ve yüksek kontrastlı 0,39 tipi 1440K OLED vizör ile 3,5 tipi 1550K LCD panel sayesinde yüksek görünürlüğe ek olarak 3 bağımsız lens halkasıyla gelişmiş işlevler sunar. Sony’nin MI Yuvası kablosuz mikrofon alıcıları desteği sayesinde mobilite artar ve harici kablolarla çoklu aksesuarlara olan gereksinim azalır. Video kameranın zengin arabirimine 3G-SDI, HDMI, XLR, Bağlantı Aparatı ve REMOTE dahildir. Ayrıca çift medya yuvası; yedek, eş zamanlı ve sıralı kayıt gibi çeşitli kayıt seçeneklerinin uygulanmasını kolaylaştırır.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.