Galaxy S6 edge 2015’in en iyi akıllı telefonu seçildi

Samsung, MWC 2016 kapsamında organize edilen Küresel Mobil Ödülleri’nde Galaxy S6 edge ve Gear S2’nin ödüle layık görüldüğünü duyurdu.

Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2016’da, sadece yeni mobil cihazlar tanıtılmakla kalmadı, aynı zamanda geçtiğimiz yılın en iyi mobil cihazlarına da ödüller verildi. Samsung bu ödül etkinliğinden iki büyük ödülle ayrıldığını resmi olarak duyurdu.

Samsung Galaxy S6 edge, sunduğu fonksiyonel tasarım ve güçlü teknik özellikler doğrultusunda “2015’in En İyi Akıllı Telefonu” ödülüne layık görüldü.

Galaxy S6 edge

Samsung Gear S2 ise Mobil Cihazlar kategorisinde “En İyi Bağlanılabilir Tüketici Elektroniği Ürünü” seçildi. Bu ödülle Samsung Gear S2 dairesel tasarım ve döndürülebilir bezel halkası ile stil ve işlevselliği bir araya getirdiğini kanıtlamış oldu.

Samsung Electronics Mobil İletişim Müdürü DJ Koh konu hakkında şunları söyledi: “Teknoloji alanında sektör lideri olarak anılmanın onurunu yaşıyoruz. Samsung olarak tüketicilerden aldığımız ilham ile mobil cihazlar üretmenin yanı sıra gelişim ve inovasyona odaklanma kararlılığımızı da sürdüreceğiz.”

Samsung Gear S2 incelememizi izlemek için bu bağlantıya tıklayın.

Samsung Gear S2 teknik özellikleri

Ağırlık: 47 gram
Kasa: Paslanmaz çelik, döndürülebilir bezel halkalı
Ekran: 1.2 inç 360×360 piksel Super AMOLED
Ekran camı: Corning Gorilla Glass
Yongaseti: Exynos 3250
İşlemci: 1GHz çift çekirdek
RAM: 512MB
Depolama: 4GB
Pil: 250mAh (2 gün kullanılabiliyor)
Yazılım: Tizen OS
Suya ve toza dayanıklılık: IP68 sertifikalı
Bağlantılar: Bluetooth, Wi-Fi, NFC
Şarj: Kablosuz şarj istasyonu üzerinden 2 saatte şarj etme imkanı

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.