Sony Xperia 1.1 Kamera Detayları Sızdırıldı

Sony Xperia 1.1 kamerası epey iddialı olacak gibi görünüyor. Sızdırılan bilgilere göre bu yeni telefonda 64 MP ana kamera bulunacak.

Akıllı telefon pazarında bir türlü o eski ışığını yakalayamayan Sony Xperia ailesi son dönemde yeniden hareketlenme belirtileri gösteriyor. Türkiye’de iyiden iyiye ortadan kaybolan Sony Mobile’ın Mobil Dünya Kongresi’nde birçok yeni cihaz tanıtacağına dair haberler gündemde öne çıkıyor. Bugünün Xperia haberi, Xperia 1.1 adıyla piyasaya çıkacağı iddia edilen yeni bir cihazla ilgili. Androidnext.info tarafından paylaşılan bilgilere göre bu yeni telefonun ana kamera özellikleri sızdırıldı.

İlginizi çekebilir: PUBG için en iyi telefonlar – En iyi oyun telefonları

Toplam dört sensörlü ana kameraya sahip olacağı iddia edilen Sony Xperia 1.1’in ana kamerasının 64 MP çözünürlüklü olacağı söyleniyor. Telefonun kamera sensörlerinin 12 MP 1/1.5 + 64 MP 1/1.7 + 2 MP ToF + periscope / OIS + 12 MP 1/3.4 ultra geniş açı şeklinde dizileceği Androidnext tarafından iddia ediliyor. Bu özellikler arasında periskopun bulunması telefonun üst düzey görüntü yakınlaştırma özelliği sunacağını gösteriyor. Bunun dışında OIS (optik görüntü sabitleme) teknolojisi de kamera tutkunlarını sevindirecek gibi duruyor.

Sony Xperia 1.1’in yongasetinin Qualcomm Snapdragon 865, ekranının ise 4K HDR OLED panelli olacağı da diğer iddialar arasında. Yani Sony firması 2020 yılında Mobil Dünya Kongresi’nde tam anlamıyla amiral gemisi niteliklerine sahip bir Xperia akıllı telefon tanıtmaya hazırlanıyor. Bakalım bu sızıntı bilgiler gerçek çıkacak mı, Şubat ayının son haftasında hep birlikte göreceğiz.