Sony’nin Yeni Orta Seviye Xperia Modeli Geekbench’te Göründü

Akıllı telefon pazarında uzun süredir adını duymadığımız Sony, yeni bir orta seviye Android telefonla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Yıllar boyu akıllı telefon pazarının en çok sevilen ve en çok konuşulan markaları arasında yer almayı başaran Sony, bir süredir bu pazarda neredeyse hiç görünmüyor. Çinli akıllı telefon üreticilerinin agresif rekabet politikalarıyla adeta piyasadan silinen Japon teknoloji devi görünen o ki halen yeni akıllı telefon üretmeye devam ediyor. Bugün GSMArena tarafından paylaşılan habere göre Sony, yeni bir orta seviye akıllı telefonla teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şimdilik adı sanı belli olmayan bu cihaz, Geekbench adlı benchmark uygulamasında göründüğü kadarıyla K8220 model numarasına sahip.

İlginizi çekebilir: Galaxy Note 10+ Star Wars Özel Koleksiyon Paketi Türkiye’de

Gücünü Qualcomm Snapdragon 765 ya da Snapdragon 765G yongasetinden alacağı düşünülen bu akıllı telefonda 8 çekirdekli işlemci ve 1,8 GHz taban frekans hızı olduğu görünüyor. Cihazda ayrıca 8 GB RAM ve Android 10 işletim sistemi olduğu da hemen dikkat çekiyor. Telefonun Geekbench puanının tek çekirdek testinde 465, çoklu çekirdek testindeyse 1765 puan olduğunu da unutmadan belirtelim.

Sony’nin bu yeni telefonunun adının ne olacağı, ne zaman piyasaya çıkacağı ya da hangi fiyatla satılacağına dair şimdilik hiçbir bilgi yok. Bakalım Japon devin yeniden akıllı telefon pazarında cirit attığı günleri görebilecek miyiz.