Sony Xperia E5, 2 güne kadar pil ömrü sunuyor

Sony Xperia E5 teknik özellikleriyle yüksek peformans, gelişmiş kameralar ve uzun pil ömrü vaat ediyor

Sony Xperia E5 orta sınıf Android akıllı telefon resmi olarak tanıtıldı. Sony Mobile Ürün Pazarlama Direktörü Tsutomu Sato, yeni cihaz ile ilgili, “Xperia E5, daha çok üst sınıf mobil cihazlarla özdeşleşen performans, kamera teknolojisi ve tasarıma daha uygun fiyatlarla erişmek isteyenler için ideal bir alternatif olacak. Pazarın bu segmentinde akıllı telefon özelliklerine tavizsiz bir yaklaşım getirecek” diye konuştu.

İki güne kadar pil ömrü ve 4.5G internet desteği

Sony Xperia E5 orta sınıf Android 6.0 Marshmallow akıllı telefon teknik özellikler ve çıkış tarihi - CihazTV

MediaTek MT6735 işlemciden güç alan ve yüksek performans sağlayan Xperia E5, işlemcinin gelişmiş Quad-core platformu ve hızlı 4G LTE becerisi, geniş kapsamlı ve canlı bir multimedya, oyun ve mobil internet deneyimi sunuyor.

Temel uygulama, müzik, fotoğraf ve oyunları güvenli bir şekilde depolayabilen microSD kartın 200GB’ye kadar artırılabilen geniş belleği sayesinde, içerikleri indirmek ve saklamak çok daha kolay hale geliyor.

Xperia E5, uzun süre dayanan pili sayesinde, cihazı şarj etmeden iki güne kadar kullanım sağlıyor. Cihaz böylece, uygulama indirmek, internetten video izlemek ve sosyal ağlarda gezinmek gibi etkinliklerin tümünü sürekli prize uzanmak zorunda kalmadan yapabilmenize imkan tanıyor.

147g ağırlığı ve 8.2 mm’lik ince yapısı ile ele doğal ve rahat bir şekilde oturması için tasarlanan Xperia E5, Grafit Siyah ve Beyaz renk seçenekleri ile gelecek.

Gelişmiş kameralarla yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekin

Sony Xperia E5 orta sınıf Android 6.0 Marshmallow akıllı telefon teknik özellikler ve çıkış tarihi - CihazTV

Xperia E5, akıllı telefonunuzla fotoğraf çekmeyi kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda 5 MP ön ve 13 MP arka kamerasıyla fotoğrafı çekilen nesneyi ve fotoğrafın nerede çekildiğini de algılıyor. Otomatik Görüntü Tanıma özelliği, koşulları analiz ederek yüksek kalitede fotoğraflar sunmak üzere ayarları otomatik olarak düzenliyor. Xperia E5, ilave HDR seçeneğiyle fotoğrafların daha keskin görünmesini sağlarken, çarpıcı 5 inçlik HD ekranı ile dikkat çekiyor.

Xperia E5’in kaydırma kontrolüne sahip kamera arayüzü, çekim modları arasında geçiş yapmanızı kolaylaştırarak yepyeni “Paylaş” düğmesi ile birkaç basit tıklamayla Instagram, Twitter ya da Facebook’a anında fotoğraf yüklemenizi sağlıyor.

Sadece işini yapar: Yavaş bağlantılara, donmalara ve bitmek bilmeyen indirmelere elveda deyin

Sony Xperia E5 orta sınıf Android 6.0 Marshmallow akıllı telefon teknik özellikler ve çıkış tarihi - CihazTV

“Smart Cleaner” uygulaması, Xperia E5 akıllı telefonunuza daima mümkün olan en yüksek gücü sağlamak için arka planda özenle çalışarak kullanılmayan işlemleri ve önbellek verilerini otomatik olarak ortadan kaldırıyor. Sonuç: Akıcı bir deneyim ve daha uzun süre dayanan bir cihaz.

2016 Xperia portföyünün merkezinde sunulan “Xperia İpuçları”, kişisel yardımcınız olarak Xperia E5 akıllı telefonunuzu en verimli şekilde kullanmanızı sağlamak üzere akıllı bir şekilde tercihlerinizi uyarlıyor ve ekranda doğru zamanda doğru konuyla ilgili tavsiyeler sunuyor.

Ayrıca yeniden tasarlanan “Xperia’ya Giriş” uygulaması, önceki cihazlarınızdan kusursuz içerik transferi ve kişiselleştirilmiş uygulama tavsiyeleriyle birkaç dakika içinde ayarlarınızı yaparak cihazı hızlı bir şekilde kullanmaya başlamanıza yardımcı oluyor.

Sony Xperia E5 çıkış tarihi ve temin edilebilirlik

Sony Xperia E5 orta sınıf Android 6.0 Marshmallow akıllı telefon teknik özellikler ve çıkış tarihi - CihazTV

Xperia E5, 2016 Haziran ayı sonlarından itibaren seçkin Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ile Afrika pazarlarında satışa sunulacak.

Sony Xperia E5 Teknik Özellikler

  • Ekran: 5 inç 720p HD IPS LCD
  • İşlemci: 1,3 GHz 4 çekirdek MediaTek MT6735
  • RAM: 1,5 GB
  • Dahili hafıza: 16 GB, 200 GB’a kadar microSD
  • Kamera: 5 MP ön, LED flaşlı 13 MP arka
  • Batarya: 2700 mAh
  • Kablosuz bağlantı: Wi-Fi a/b/g/n, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.1
  • İşletim sistemi: Android 6.0 Marshmallow

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.