Sony Xperia Z3 ve Z3 Compact’a Android 6.0 konsept sürümü

Sony’nin Android 6.0 Marshmallow konsepti, Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact için yayına girdi

Japon teknoloji devi Sony, Android güncellemeleri söz konusu olduğunda elini çabuk tutmasıyla bilinir. Xperia ürün ailesi, Android’in en güncel sürümlerine çabuk kavuşan cihazlar arasında yer alır. Şirket, Android 6.0‘a geçiş hazırlıklarını halen sürdürüyor.

android-6-0-xperia-z3-z3-compact-2

Android 6.0 Marshmallow arayüzüne geçiş, Android 5.0 Lollipop sürümünden daha hızlı yaşanacak gibi görünüyor. Şirketin Açık kaynaklı (AOSP) Android 6.0 sistem yükseltmesi geçtiğimiz hafta yayına girmişti. Fakat pek çok kullanıcı, Xperia arayüzünü bırakıp yalın Android görünümüne geçmek istememişti.

android-6-0-xperia-z3-z3-compact

Sade Android görünümünü sevmeyen kullanıcılar, yeni Sony Android Marshmallow konseptini şimdiden deneyebilirler. Sony arayüzünün henüz tamamlanmamış halde olduğu ve yalnızca Xperia Z3 ile Z3 Compact kullanıcılarına sunulduğu söyleniyor.

Sony’nin Android M konsept programına üye olmak için İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, Estonya, İzlanda, Latviya, Litvanya, Birleşik Krallık, İrlanda veya Almanya’da ikamet etmeniz ve Google Play’deki resmi uygulamayı indirmeniz gerekiyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.