Sony Xperia Z5 önümüzdeki hafta tanıtılacak!

Sony Xperia Z5’in tanıtım tarihi, şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı

Sony, 2015 yılı için hazırladığı ikinci üst düzey Android akıllı telefonunu önümüzdeki hafta zarfında tanıtmayı planlıyor. Cihaza dair sızdırılan bilgiler, bu modelin isminin Xperia Z5 olarak anılacağını ön görüyordu. Bununla birlikte, Sony Mobile’ın Birleşik Krallık’taki temsilciliğini yapan resmi Twitter hesabının, bu ismi kullanmaktan çekindiğini görüyoruz.

Şirketin Twitter platformundaki paylaşımında, Sony hayranlarını daha iyi odaklanan bir akıllı telefonun beklediği söyleniyor. Cihaza ilişkin bütün detayların 2 Eylül 2015 günü netleşeceği de iletide vurgulanıyor.

sony-xperia-z5-cikis-tarihi

Japon üreticinin paylaştığı görselde yer alan akıllı telefonun tasarımının Z serisine hayat veren meşhur Omni-Balance çizgilerinden uzaklaşmasını beklemiyoruz. Tweet’te bahsedilen gelişmiş odaklama yeteneği, Xperia Z5’in kontrast temelli otomatik odaklama yerine, faz algılamalı otomatik odaklama sistemine geçtiğini işaret ediyor olabilir.

Kontrast farkına göre odaklanan dijital kameralar, ortamdaki ışık miktarının azalması halinde sınıfta kalıyor. Dünyanın en gelişmiş fotoğraf sensörlerini üreten Sony’nin yeni akıllı telefonunda faz algılamalı odaklama teknolojisini kullanması, mobil cihaz sektöründeki fotoğraf rekabetine hız kazandırabilir.

Sony Xperia Z5’in teknik özellikleri ve çıkış tarihi gibi detaylarının ilan edileceği 2 Eylül 2015 gününü heyecanla bekliyoruz.