TCL Plex Android 10 Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

TCL Plex Android 10 güncellemesi için beklemedeyseniz müjdemiz sizler için. Bu yeni akıllı telefon için Android 10 dağıtılmaya başlandı.

TCL Plex Android 10 güncellemesine erken kavuşan telefonlardan biri olmayı başardı. GSMArena’nın haberine göre TCL, güçlü akıllı telefonu Plex için Android 10 güncellemesini dağıtmaya başladı. Uzun süre boyunca Nokia’nın Android telefonlarına hayat veren TCL firması 2019 yılında ilk kez kendi adıyla akıllı telefon üretmiş ve TCL Plex ile karşımıza çıkmıştı. Birçok kullanıcının büyük beğenisini kazanan bu yeni nesil akıllı telefon, uygun fiyata güçlü teknik özellikler sunuyor.

İlginizi çekebilir: 2000-2500 TL Arası En İyi Akıllı Telefon Tercihleri

TCL Plex’e gelen Android 10 güncellemesi “v2.0.2B.A.G” kod adına sahip ve güncellemenin boyutu 2,7 GB civarında. Bu güncellemeyle birlikte telefonun 48 MP çekim yapabilen arka kamerasının daha hızlı fotoğraf çekeceği söyleniyor. Bunun dışında telefona karanlık tema modu ve bazı yeni arayüz yenilikleri geliyor. Birçok kişinin tepkisini çeken detaysa, bu güncellemenin Modern Combat Rebel Guns adlı bir Gameloft oyununu ön yüklü olarak sunması.

Güncellemeyle oyun yollamak hoş bir durum değil. Ancak bu bir reklam kampanyasının ürünü ve bazı kullanıcılar bu duruma “bloatware” tepkisi gösterse de bu tarz firmalar bütçelerini sürekli büyütmek zorundalar. Cihazın depolama alanı genel olarak yeterli seviyede olduğu için Android 10’un getirdikleri bu küçük moral bozucu detayı unutturacaktır diye düşünüyoruz. TCL Plex şu an ülkemizde 2150 TL civarında fiyatlarla satılıyor. Telefonu kullanıyorsanız ve güncelleme aldıysanız tecrübenizi bizlerle yorum kısmında paylaşırsanız çok seviniriz.

One thought on “TCL Plex Android 10 Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

Comments are closed.