Yenilenen Toshiba KIRA Ultrabook serisi Türkiye’de satışa sunuldu

Toshiba KIRA Ultrabook serisi Full HD ve QHD görüntü kalitesinde ekran seçenekleriyle ve 5. nesil Intel Core işlemcilerle yenilendi

Toshiba KIRA modeli ile genişletilmiş ve geliştirilmiş premium Ultrabook serisi, yeni 5. nesil Intel® Core işlemciler ile artırılmış performans ve 13 saate kadar pil ömrü sunuyor. Optimum renk alanı sağlayan ön yüklemesi yapılmış Chroma Tune™ yazılımı sayesinde kullanıcılar gerçeğe en yakın görüntüleri elde ediyor.

toshiba kira ultrabook teknik ozellikler (1)

33.8 cm (13.3”) ekranlı yalnızca 1.10 kg olan KIRA modeli Ultrabook™ hem kişisel, hem de iş amaçlı kullanım için performansı ileri bir boyuta taşıyor.

Gerçeğe en yakın eğlence ve multimedya içerikleri için doğal renk ifadesi

toshiba kira ultrabook teknik ozellikler (3)

Yeni KIRA serisi PixelPure veya Full HD çözünürlük ile farklı ekran seçenekleri sunuyor. Yüksek çözünürlüklü 2.560 x 1.440 PixelPure dokunmatik ekran seçeneği ile IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide) ekran teknolojisi, Corning® Concore™ cam ile hareket halindeki yaşamlar için gereken korumayı sağlıyor. IGZO teknolojisi, yüksek performanslı dokunma girişi, yatay ve dikey olarak ultra-geniş görüş açısı ve geliştirilmiş pil ömrüne katkı sağlıyor.

Yeni Full HD seçeneği, film seyretmek veya videoları düzenlemek için güçlü renk üretimi ve uygun görüntüleme açısı sunan IPS teknolojisine sahip 300 NIT ekran içeriyor. Yansıma yapmayan ekran, dış mekanda veya parlak ışıklar altında çalışmak için ideal ve içerikleri her zaman görünür kılıyor.

toshiba kira ultrabook teknik ozellikler (6)

Ek olarak, tüm yeni Toshiba KIRA modellerinde ekranlar Chroma Tune™ tarafından kalibre ediliyor ve Technicolor tarafından sertifikalandırılıyor; böylece gerçek bir renk doğruluğu ve renk üretimi sağlanıyor. İster yalnızca fotoğrafları ve videoları görüntüleme, ister fotoğraf düzenleme olsun, daha doğal renk ifadesi gerçekçiliğe, sinematik kaliteye ve eğlenceye yeni bir boyut kazandırıyor. Her model, ön yüklemesi yapılmış Toshiba için Chroma Tune™ yazılımı ile birlikte sunulduğundan, kullanıcılar izlenilen içeriğe göre en iyi renk alanını ve kullanılan yazılım uygulamalarını seçebiliyorlar. Sonuç olarak, ekranda gösterilen herşey orijinal olarak hedeflenene uygun olarak üretiliyor.

Gelişmiş ses yeteneği ve zengin giriş/çıkış paneli

toshiba kira ultrabook teknik ozellikler (4)

Orijinal KIRA modelindeki tüm yüksek performanslı özellikleri tamamlayan yeni özellikler, güzelliğin ve performansın kusursuz birleşimini sağlıyor. Özel olarak üretilen Harman Kardon®hoparlörler ve DTS® Studio Sound teknolojisi ile kullanıcılar olağanüstü derinlikli, üstün bir ses deneyiminin keyfini sürebiliyorlar.

Kullanışlılık ve kolaylık sağlayan 3 x yüksek hızlı USB 3.0 girişi, Ultra HD çıkış özellikli 1 x HDMI® ve kablosuz ekran teknolojileri gibi tüm bağlantı çeşitleri içerikleri sorunsuzca paylaşmak için mevcut. KIRA modelinin üstün tasarımı orijinalinde olduğu haliyle korundu. İnce ve çerçevesiz arka aydınlatmalı klavye notebook’un gövdesi ile kusursuz bir bütünleşme içindeyken, her tuşun kontürleri en iyi yazma rahatlığı için özel olarak tasarlandı.

 

Toshiba KIRA Teknik Özellikler

toshiba kira ultrabook teknik ozellikler (2)

Ekran seçenekleri:

  • 33.8 cm (13.3″) PixelPure (2560 x 1440), 221 ppi, IGZO 10 parmak dokunma destekli ekran teknolojisi ve Corning® Concore™ glass
  • 33.8 cm (13.3”) Full HD (1920 x 1080), 300 NIT, yansıma yapmayan, IPS ekran

İşlemci: 5. nesile kadar Intel® Core™ i7 işlemciler

Grafik işlemci: Intel® HD 5500 grafik işlemci

Ses: DTS® Studio Sound™ özellikli Harman Kardon® stereo hoparlörler

SSD: 256 GB’a kadar mSATA Katı Hal Sürücüsü

Hafıza: 8GB DDR3L

Yazılım: Toshiba için ChromaTune

İşletim sistemi:

  • Full HD ekran modeli: Windows 8.1 64-bit
  • PixelPure ekran modeli: Windows 8.1 Pro 64-bit

Pil ömrü:

  • Full HD ekran modeli: 13 saate kadar
  • PixelPure ekran modeli: 10.45 saate kadar

Bağlantı: 3 x USB 3.0 (1 x USB uyku modunda şarj özellikli), 1 x HDMI® Ultra HD çıkışlı, SD kart okuyucu, kombo kulaklık

İletişim: Intel® Çift Bant Kablosuz-AC 7265, Bluetooth® 4.0, kablosuz ekran teknolojileri, Beam Forming (Hüzme Oluşturma) teknolojilerini destekleyen çift mikrofonlu HD web kamera

Boyutlar ve ağırlık

  • Full HD ekran modeli: 316 mm x 207 x 7.6/17.9 mm, 1,1 kg
  • PixelPure ekran modeli: 316 mm x 207 mm x 9.5/19.8 mm, 1,3 kg

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.