Toshiba Satellite Click 10 2’si 1 arada tablet bilgisayar duyuruldu

Toshiba Satellite Click 10, Windows 10 2’si 1 arada cihaz, hem notebook hem de tablet olarak kullanılıyor

Seyahatte taşıyabilmek veya sınıfta not almak için ikincil bir cihaz arayanlara hitap eden Toshiba Satellite Click 10, hem üretkenliğe, hem de eğlenceye yönelik olarak geliştirildi.

Satellite Click 10 modeli, Full HD çözünürlükten daha iyi sonuç veren 178 derede görüş açılı 25.7 cm (10.1”) (1920 x 1200) WUXGA ekrana sahip. Böylece kullanıcılar, her detayı gerçekçi şekilde görüntüleyip, netliğin ve tanımlamanın keyfini çıkarabiliyorlar. Yüksek parlaklık seviyeleri ile Satellite Click 10, dış mekan koşullarında kullanıma da uygun.

Mobil yaşam biçimleri için tasarlandı

toshiba-2si-1-arada-click10-6

15 saate kadar pil ömrü ile kullanıcılar yaklaşık iki iş günü boyunca cihazı şarj etmeye gereksinim duymadan oyun oynayabilmenin veya çalışabilmenin keyfini çıkarabiliyorlar. Akıllı şarj sistemi, her zaman ilk olarak tabletin şarj edileceği ve böylece klavyeden ayrı olduğunda maksimum kullanım sağlayacağı anlamına geliyor.

Notebook olarak yalnızca 1.1. kg, tablet olarak ise 552gr. ağırlığı ile taşınabilirliği daha da ileriye taşıyor. Saten Altın rengi kasasında bulunan tam boy klavye ile kullanıcılar ister evde, ister seyahat halindeyken kolaylıkla yazı yazabiliyorlar.

Yeni nesil Intel® Atom™ işlemci ve 4GB’a kadar dahili RAM sayesinde Satellite Click 10, böylesine rahat taşınabilir bir cihaz için internet kullanımında hızlı yanıt ve etkin çoklu işlem için kusursuz performans sağlıyor. 64GB’a kadar eMMC özelliği, müzik, fotoğraf ve iş dokümanları için büyük bir depolama alanı sağlarken, tablette bulunan microSDTM kart girişi aracılığıyla bu alan 128GB’a kadar genişletilebiliyor.

Windows 10’dan tam anlamıyla faydalanabilmek için optimize edildi

toshiba-2si-1-arada-click10-5

Windows 10 yüklü olarak sunulan ve en yeni özellikleriyle donatılan Satellite Click 10, ses komutlu dijital asistan olan Cortana uygulamasına hızlı erişim tuşuna sahip. Çift sıralı mikrofonlar sayesinde gürültülü ortamlarda bile kullanıcının talimatları net olarak algılanabiliyor.

Cihaz hangi modda kullanılırsa kullanılsın, içeriği ve uygulamaları otomatik olarak ayarlayan Continuum özelliği ile kullanıcılar notebook ve tablet modları arasında kesintisiz geçiş yapabiliyorlar.

Gelişmiş kullanılabilirlik için özellikler

toshiba-2si-1-arada-click10

Satellite Click 10, Dolby® Digital Plus™ özellikli, yan taraflara konumlanmış stereo hoparlörlere sahip olduğundan, her ortamda surround sesler elde ediliyor. Yüklenmiş olan Toshiba TruRecorder yazılımı, farklı sesleri analiz ederek konuşmacıyı otomatik olarak tanıyor, konuşmaları kaydetmeye ve diğer cihazlarda dinlemeye imkan tanıyor.

TruCapture uygulaması, kullanıcıların beyaz tahtadan fotoğraf çekerek yazıları doğrudan Word belgesine aktarabilmelerini sağlıyor; böylece yeniden notları yazmaya gerek kalmıyor. Buna ek olarak, karakter tanıma özelliği sayesinde TruCapture ile çekilen görüntülerdeki kelimeler arasında arama yapılabiliyor ve diğer uygulamalara aktarılabiliyor.

toshiba-2si-1-arada-click10-4

Satellite Click 10 ayrıca, filmleri, fotoğrafları, sunumları ve daha fazlasını cihazdan uyumlu bir televizyona kablosuz olarak aktarbilmeyi sağlayan kablosuz ekran özelliğini destekliyor. Klavye kasasındaki tam boyutlu iki adet USB 2.0 girişi ve bir adet microSDTM kart soketi ve tablette bulunan Micro-HDMI® girişi ile hangi mod kullanılırsa kullanılsın, harici cihazlara bağlanmak ve yan birim içeriklerine erişmek son derece kolay.

Toshiba Satellite Click 10 teknik özellikler

toshiba-2si-1-arada-click10-3

  • Ekran: 25.7 cm (10.1″) WUXGA (1920 x 1200) ekran -178° görüntüleme açısı
  • İşlemciler: Intel® Atom™ işlemci
  • Bellek: 4 GB’a kadar RAMNotebook: 2x USB 2.0 girişi
  • Kamera: 2MP HD ön yüz kamera ve 8MP arka yüz kamera
  • Renk: Saten Altın rengi taranmış alüminyum
  • Depolama: 64 GB’a kadar eMMC
  • İşletim Sistemi: Windows 10 veya Windows 10 Pro seçenekleri
  • Ses: Dolby® Digital Plus™ özellikli yandan stereo hoparlörler
  • Pil ömrü: Klavye takılı olduğunda 15 saate kadar1, yalnızca tablet 8 saate kadar

Bağlantı:

  • Tablet: 1x Micro-USB girişi, 1x Micro-HDMI® girişi, 1x microSDTM
  • İletişim: Wi-Fi® 802.11 a/b/g/n, Bluetooth® 4.0, kablosuz ekran

 

Boyutlar:

  • Tablet: 259 x 178 x 9 mm
  • Notebook: 259 x 185 x 22 mm

Ağırlık:

  • Tablet: 552 g
  • Notebook: 1.1 kg

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “Toshiba Satellite Click 10 2’si 1 arada tablet bilgisayar duyuruldu

Comments are closed.